איזה אמן מוערך יותר?

האם יצירה של יוסל ברגנר בגודל של 60 על 60 ס"מ שווה יותר מיצירה, ענקית יחסית, של קדישמן, בני זוג מהצפון שבית העסק שלהם מגלגל מיליוני שקלים בשנה, מתקוטטים על שתי יצירות אומנות כבר כמה חודשים. האחת של הצייר יוסל ברגנר והשנייה של מנשה קדישמן.

12.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איזה אמן מוערך יותר?

 

למרות שלבני הזוג כמה מיליוני שקלים בחשבון הבנק ונכסים בארץ ובאירופה המזרחית, היצירות האלה מפרידות ביניהם לבין הסכם גירושין.

תחילתה של הדרמה לפני כשנה וחצי. האישה באמצעות עורכת הדין שרין סולן גוללה סיפור ממנו עולה כי הבעל שלה ניהל, אחר 20 שנות נישואים, חיים כפולים כשרכש בית והתגורר עם אישה אחרת בקרואטיה,

מדינה אליה נהג לנסוע שלוש פעמים בשנה, כל פעם לשלושה שבועות, במסגרת עסקיו כיזם בניה גדול.

אשתו לעומת זה הקימה עסק לבגדי נשים כשבבעלותה שלושה סניפים, האחד בנהריה, השני בתל אביב והשלישי בראשל"צ.

בעקבות גילוי ה"אשה הנוספת"  החליטו בני הזוג להתגרש. במסגרת הסכם הגירושין הוחלט עלהסדרי הראיה לשלושת ילדי בני הזוג, כולם מתחת לגיל 18. סוכם גובה המזונות שתקבל האישה.

בני הזוג הסכימו  גם על חלוקת הנכסים כשהאישה ויתרה מראש על שבעה נכסים במזרח אירופה שבבעלות הבעל וקיבלה בארץ את הווילה בה  הם מתגוררים ובנוסף דירת יוקרה אחת מתוך שתיים בתל אביב.

ואז הגיע הדיון על היצירות של קדישמן ויוסל ברגנר, אותן רכשו לפני מספר שנים, כל אחד תמורת עשרות אלפי דולרים. "הסכמתי לוותר על שתיהן, תמורת דירה נוספת שתירשם מראש על שם בתנו הבכורה", סיפרה האישה לעו"ד סולן.

הבעל לעומת זה טוען: היא צריכה לוותר על שתיהן כי הם נרכשו על ידי ולאשתי אין מושג מי האמנים האלה ומה ערכן האמיתי של היצירות.

"האישה הסכימה לסגת מהדרישה לקבל עוד דירה, אבל התנתה את זה בקבלת  היצירה של יוסל ברגנר", טענה עו"ד סולן בהבהרה שהועברה לבית המשפט.

"אם הבעל לא יתפשר נשאיר לבית המשפט לפסוק במחלוקת האחרונה שנותרה בדרך לפרידה בין בני הזוג", הבהירה עו"ד סולן. בינתיים ביקשה האישה להפקיד את היצירות אצל גורם מוסכם כדי שלא יתבצע מחטף.

 

תגובות

מומלצים