דעת יחיד: בקצרה ללא מורא

תארו לכם גנב אחד מתייצב מזה שנתיים ומידי יום ביומו בעשר בבוקר במאפיית אבולעפיה ביפו מצויד באקדח ושודד את הלקוח השלישי העומד בתור, לא השני- השלישי, למה? לך תדע, החישוב שלו.

30.10.2019 מאת: אלברט שבות
דעת יחיד: בקצרה ללא מורא

 

המשטרה במרחק 100 מטרים מאבולעפיה מקבלת מידי יום מהאזרחים הנשדדים תלונות בנידון אך מחליטה לא לחקור, לא לנקוף אצבע ואף לא מנסה למנוע את השוד למחרת שיודעת בדיוק מתי ואיפה ייעשה, למה? לך תדע, החישוב שלה.

תארו לכם פדופיל אחד עומד מידי בוקר ב-7:45 בפינת יוספטל בפ"ת ואונס את הילדה הראשונה שחולפת בפינה בדרכה אל ביה"ס, ואף כאן המשטרה המודעת לדבר ומקבלת מזה 3 שנים תלונות יומיומיות על הנעשה לא נוקפת אצבע ולא מנסה להגן על הילדות ולתפוס את הפדופיל האמיץ שמבצע את זממו לאור היום, למה? לך תדע, החישוב שלה.

תגידו לי בכל הרצינות הראויה מה ההבדל בין שני המקרים שלעיל לבין עבירת ההדלפות הממוקדות, המתבצעת מידי ערב בערבו באותה שעה אותו מקום על-ידי אותם הקרימינלים הניזונים מאותו המקור, והמשטרה והפרקליטות המודעים לדבר לא נוקפים אצבע ולא מנסים להגן על החוק ולתפוס את פורעי החוק האמיצים שמבצעים את זממם לאור המצלמות. למה? לך תדע, החישוב שלהם.

הלכה למעשה אין שום הבדל בין כל הקייסים שלעיל, אבל אני אגיד מה המשותף ביניהם. כל אדם בעל שכל ישר יסיק דבר אחד: משטרה שלא שולחת שוטר לתפוס את הגנב של אבולעפיה ואת הסוטה של פינת יוספטל ואת הקרימינלים של הטלוויזיה היא משטרה הפועלת בשירות המאפיה. לא צריך להתחבט ולהתלבט בשאלת החישובים והכוונות; צריך לפנות למלך בפשטות: אתה מאפיונר עירום בלי בגדים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים