הצלת חיים השומן שכולם חוששים ובורחים ממנו

האם בעקבות הקורונה אנו עדים לתרופה חדשה ? מחקר חדש שנעשה בארצות הברית עם מעבדות בישראל חושפים שנגיף הקורונה גורם להצטברות שומנים בריאות, אשר למעשה הם הגורמים לחסימה בריאות, מכאן קושיי נשמתי, וירידת החמצן, ועוד רעלים שמזיקים לריאות.

30.07.2020 מאת: רחל אבידר
הצלת חיים השומן שכולם חוששים ובורחים ממנו

 

הנגיף אף משנה את חילוף החומרים בתא, וגורם תוך כדי כך להצטברות השומנים  ברקמת התא. נגיפים הם טפילים מושלמים, הם מכילים רק חומר גנטי וכמה חלבונים עטופים במעטפת חלבונים וצל נגיפים מדומים כמו נגיף הקורנה.

וכן בקרום שומני החוקרים סבורים שהצטברות השומנים בריאה עשויה להיות חשובה מאוד להתפתחות המחלה היא פוגעת ברקמה וכן גורמת לתגובה חזקה  של המערכת החיסון הממצא הזה בהחלט מסביר מדוע חולי סכרת, וחולים שסובלים  מכולסטרול גבוה בדם, נמצאים בסיכון יתר, סיכון גבוה יותר לחלות בצורה קשה. המחקר הזה מוביל לחשיפת  אחד המנגנונים שבעזרתם הנגיף ,מתרבה בתאי הריאה.

חוקרים מתמקדים בחקר  של המחלה נגיף הקורונה, בדרכי התפשטותו, מה הגורם להיות חזק עוצמתי עד מוות?

חוקרים אחרים מחפשים יותר את החיסון המיוחל גם שיקולים כלכליים משפיעים על החלטות מורות גורל כאלה. חוקרים מקבלים מיליארדים לטובת מחקר לכן חשוב להצליח ולהחזיר מה שנקרא "הלוואות לטובת מחקר" מציל חיים מליארדים בעולם.

אז האם הטיפול בcovid19 ?הוא יכול להיות אכן כה פשוט יותר ממה שחושבים בקרב המדענים היום,והוא אכן  מניעת הצטברות השומנים בדם ? כידוע תרופות רבות משמשות וקיימות כבר להורדת השומנים רמת הכולסטרול  אך האם מי שיקבל תרופות לכולסטרול גבוה אכן יהיה חסין יותר?? ?
לא אז לא כזה פשו.

זה הוביל כמובן את החוקרים לבדוק אילו תרופות קיימות כבר ויכולות אכן לפגוע,לפגום ביכולת הנגיף לשכפל את עצמו ,ולרסן את חומרת המחלה הארורה, ובהנחה שתוצאות בדיקת המומחים מהארץ ומארצות הברית יאוששו במחקר קליני.

מה גם שטיפול תרופתי נגיש,מהיר יותר מחיסון,ופחות מסוכן, נוכל  להתחיל לשמוח ולהבין שהנגיף הזה יהפוך לעוד מקרה הצטננות.קלה,האומנם ????וכמה רחוקים או קרובים לתוצאות המחקרים במעבדות או בניסוי אמיתי קליני על בני אדם? ניסוי קליני,יכול לזרז את תוצאות המחקר, ולהביא ישועה לעולם שנסגר בכורח המציאות.

ממצא נוסף שהתגלה חשוב   הוא טיפול בין 5 ימים בלבד, קיימת חסימה של שכפול הנגיף עד כדי כך שכבר אי אפשר להבחין בו, וחשוב יותר התאים עצמם נותרים ללא פגע.

הדבר שיכול להסיר מעט תקווה  שמחה ,על התקדמות המחקר הנפלא ומעודד זה, שלא לא כל הצלחה במעבדה כמובמחקר הנוכח, אכן מגשמים ומצליחים באופן זהה בניסוי קליני על בני אדם.

 ועד אשר אכן ייבדק,זה מרחיק אותנו מהישג יד. המחשבה שתרופות פשוטות וטיפול קל יחסית כמעט בהישג יד יכול להציל עולם שלם אכן מעודד ביותר,חוקרים רבים ממהרים להוציא חיסון בעלוית של מליארדים על מחקרים וחיפוש תוצאות ,ובסופו של יום התרופה נמצאת קרוב יותר קל יותר לטיפול פחות מזיקה או מסוכנת ממתן חיסון, לעולם 
שיתופי הפעולה בין מדענים המובילים בעולם קריטיים וחשובים מכל, על כן הצלחת גילוי זה והתרופה המיוחלת המתאימה בדיוק יכולה להגיע הרבה יותר מהר מחיסון,יותר מהר ממה שחשבנו ממה שהעזנו לחלום.

מה שנותר זה להמשיך לקוות לחלום לשאוף לפתרונות קצרות טווח מועילות ,ופחות מזיקות מחיסון מי חלם שכך אכן יהיה תרופות לשומנים בדם אכן ישפרו ,למשל בניסוי שנעשה במעבדה גילו שתוך 5 ימים של טיפול הפחיתו את סכנת חסימת הריאות ומשפיע על רמות החמצן,רמת ה גאזים,ועוד גורמי השפעה מזיקה בריאה על כן השאלה הגדולה תרופה לשומנים אכן תציל חיים?????.מותר ורצוי לקוות.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים