חיזוי עתידי קשה מי צודק אלו שבעד שמירה סגר

מצב הקורונה בישראל של היום וגם בעולם המצב מחמיר ומדאיג בעיני, חיזוי עתידי קשה מי צודק אלו שבעד שמירה סגר, או אלה שנגד הכל ובעיניהם רק היסטריה והכל מותר ?.

24.09.2020 מאת: רחל אבידר
חיזוי עתידי קשה מי צודק אלו שבעד שמירה סגר

 

המצב המתפתח ומחמיר היום מציב מבוגרים מגיל 70 בסכנה קשה, סכנת ההחלטה כפי שהיה באיטליה זה בהנחה שלא יהיה סגר מיידי,על פי דבריו של פרופ' שוורץ מעל 3000 נדבקים ליממה.

ומצב החולים הקשים שבטיפול נמרץזה רע ומסוכן מאוד, מספרים שמקשים על הרפואה בבתי חולים במחלקות הפנימיות ,גם ליפני הקורונה לא היו מספיק כח עזר, אחיות ,רופאים  ברור שהיום המצב בליתי נסבל ומעמיד את הרופאים בהחלטות קשות מנשוא.

אז האם הגענו למצב של סגר כללי בישראל ?

או שמא שיטת הרמזור סגר רק בערים האדומות, יהיה יעיל מספיק להציל את המדינה מפני חורבן כלכלי ורפואי, מצב חולי הקורונה בישראל הוא הגבוה בעולם אז מה נכון לעשות?.

בהנחה שיחליטו שוב סגר כללי ,זה אומר שוב עסקים במצב קשה ממה שהם כיום ,אך במה עלינו להתחשב יותר במצב החולים מצב הרופאים,הצוות הרפואי בבתי חולים.

במחלקות טיפול נמרץ  היום ?

אך באם מגמת העליה תמשךכך, מצב חדרי טיפול נמרץ לא רק לחולי קורונה יהיו במצב בליתי אפשרי לטיפול, מבחינת כמות החולים  מספר הצוותים הרפואיםנמוך מאז והיום יותר מתמיד מדוע משרד הבריאות לא משקיע יותר בבתי חולים ?.

אין מספיק צוותים רפואיים בכללי כל שכן בחולי קורונה שזקוקים לטיפול צמוד של רופא אחות סייעת לכל אחד מצב שהיו אמורים לשנות להגדיל דחוף את צוותי הרפואה שיודעים לטפל במכשור המיוחד של קורונה בטיפול נמרץ ,לאן פנינו מועדות? מהיום החלטות קשות בפני פרפו גמזו והצוותים ,הבעיה שפוליטיקאים לא מאפשרים לו לעבוד,לעשות את הדבר שלשמו נבחר לעצור את מסע ההדבקיות המסוכן שבו אנו נמצאים היום . עשרה ישובים בארץ יסגרו על פי התוכנית החדשה מיום שני .יעזור לא יעזור.

לצערנו  בארץ אין משמעת או לקיחת אחריות אישית חא להדביק לסכן את האחר אין משמעת עטיית מסכות ,יש זלזול רב ,בשמירת מרחק.

השר יולי אדלשטיין טוען שאם ישמרו על הכללים יש לנו סיכוי להתגבר על מצב הקורונה  האומנם?לעומתו פרופ' שוורץ טוען היום ועכשיו לסגור סגר כללי, בכדי להקל על חדרי טיפול נמרץ בבתי חולים , ולא להגיע למצב של איטליה לבחור את מי להציל ולהשקיע בו ,האומנם אנשים בני 70 מבוגרים בכדי לא להצילם ,?  אחיות רופאים נדבקים.

וזה מקשה ומקטין את מספר הצוות הרפואי שמימילא במצב קשה, מה שחשוב שכל אחד מאיתנו ייקח אחריות אישית ,לשמירה על הכללים, זו מדיניות מוכרת של הישראלים מדניות של יהיה בסדר אנחנו כאלה בכל מצב,

על אף המצב הקשה מומחה לטיפול בקשישים

ד"ר רון  קורא לקשישים לצאת מביתם להתאוורר, בהליכה  בכדי שלא יכנסו לניוון שרירים, לדכאון ,שזה מצב מסוכן יותר להגדיל את  הפעילות היומית שלהם בהליכה בתרגילים לפי יכולתם כי היא מאוד חיונית לאיכות חייהם  סכנת הירידה הקונגטיבית  מסוכנת לא פחות מהקורונה. אז מה נכון לדעתכם ?.

סגר כללי שיסכן עוד את מצב העסקים ונשלם כולנו כלכלית כולל המדינה  ?

או סגר נקודותי שיטת הרמזור?

או שמא לדאוג רק למצב הרפואי של כולנו ?, חיזוי קשה מצב הקורונה בישראל הגבוה ביותר בעולם.

יהיה בסדר?!

 

תגובות

מומלצים