מצא את ההבדלים

רק באתי להשוות בין הקייסים של שני אנשי ציבור, עוזי כהן וליאת בן-ארי. אחד עמד חסר אונים נגד המערכת לקח את הדברים ללב ומת מהתקף לב, ואשת ציבור כוחנית אחרת שלטה ביד רמה במערכת, ליבה לא החסיר פעימה והמשיכה להחזיק בתפקידה הרם במערכת.

13.10.2020 מאת: אלברט שבות
מצא את ההבדלים

 

היום בגלישה ברשת נתקלתי באישיות ציבורית בדימוס, לאיש קוראים עוזי כהן, הוא היה איש הליכוד וסגן ראש עיריית רעננה. עוזי כהן מת צעיר מהתקף לב בגיל 55 ב- 18 בינואר 2008 . בתחילת אותו ינואר, הומלץ להעמידו לדין באשמת חריגות בנייה בביתו. החשד הוא כי כהן ביקש היתר בנייה רק לאחר שאותרה החריגה בשטח הגם ושילם את מלוא חיוב הארנונה בגין כל התקופה מיום היווצרות החריגות. שבועיים לאחר ההמלצה להעמידו לדין מת מהתקף לב.

עוד אישיות ציבורית בת ימינו. לאישיות קוראים ליאת בן-ארי, היא המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית. בספט' 2020 עלה החשד כי ליאת ובן זוגה ביצעו חריגות בנייה בווילה שרכשו בראש העין. החשד הוא כי השניים ביקשו היתר לבנייה רק לאחר שאותרה החריגה בשטח. השניים זומנו לחקירה במחלקה המשפטית של עיריית ראש העין, אך בעירייה אמרו כי מדובר בהליך שגרתי במקרים מסוג זה, העניין סודר ולא הוגשה המלצה להעמדתם לדין. כיום בן-ארי ממשיכה בתפקידה כמשנה לפרקליט המדינה.

לא באתי לנקות את שמו של עוזי כהן או ללמד עליו זכות, רק באתי להשוות בין הקייס שלו לבין הקייס של ליאת בן-ארי. הוא ביצע חריגת בנייה בביתו והיא ביצעה חריגת בנייה בביתה, הוא ביקש היתר בנייה רק לאחר שאותרה החריגה בשטח והיא ביקשה היתר בנייה רק לאחר שאותרה החריגה בשטח, הוא קיבל המלצה להעמידו לדין על חריגת בנייה, היא לא. הוא מת. היא חייה. הוא בקבר והיא ממשיכה בפרקליטות.

לציין כי בשורות שלעיל אינני מנסה לעשות תחקיר על עוזי כהן ולסקור את חייו ואת הפרשות שלו, ואכן אכן היו לו עוד חשדות וחקירות, הוא היה בעין הסערה כברת דרך ופתח יותר ממהדורת חדשות אחת. בין יתר הפרשות שלו כיכבה פרשה מרכזית בה נחשד בבנייה בלתי חוקית בביתו, ובניגוד לטענות אקראיות זו הייתה הפרשה המרכזית בה כיכב ועל הציר שלה נבנו עוד חקירות וחשדות כגון של גנן העיריה שהעסיקו בגן ביתו או עסקים שהנפיק להם אישורים. יותר מדי אנשים, אגב, טוענים עד היום כי בסך הכל הוא היה איש שאהב לעזור לאנשים אך מישהו בפרקליטות הפוליטית סימן אותו וביקש להשתמש בתכונות האנושיות שלו ולהפוך אותן לחשדות פליליים. לצערי הדברים לא הספיקו להגיע לבירור בבית המשפט.

בכל אופן לדברים שהבאתי לעיל היתה מטרה מאוד ספציפית והיא לעשות השוואה בין איש ציבור לאחר באותו קייס אותה עבירה ואני מדבר על עבירת חריגת בנייה בלתי חוקית שגם ליאת בן-ארי המשנה לפרקליט המדינה וגם עוזי כהן סגן ראש העיר התמודדו עימה. ביקשתי לערוך השוואה כיצד מערכות החוק פעלו בכל קייס וקייס. ביקשתי לומר בקול רם כי הייתה כאן איפה ואיפה והעולם החריש. איש ציבור אחד עמד חסר אונים נגד המערכת לקח את הדברים ללב ומת מהתקף לב, ואשת ציבור כוחנית אחרת שלטה ביד רמה במערכת, ליבה לא החסיר פעימה והמשיכה להחזיק בתפקידה הרם במערכת.

אם לסכם את הנושא, הבעיה של כולנו היא שהרודנים והאנטי דמוקרטים משתמשים בדמוקרטיה בשביל המזימות שלהם. הם טוענים כי מדינה ללא מערכת משפט עצמאית לא יכולה להיות דמוקרטית ואכן זו האמת הצרופה; הבעיה שהם מנצלים את העצמאות שלהם בשביל לתמוך באג'נדה פוליטית מובהקת ולחסל באותו כוח עצמאי את האג'נדה המתחרה. זו הבעיה הלאומית שלנו ויש להודות בקיומה, להתמודד עימה ולמגר אותה.

 

תגובות

מומלצים