רוברט הילד הגאון

הילד רוברט נולד בתחילת המאה העשרים למשפחה שהיה בבעלותה חווה חקלאית גדולה. המשפחה גידלה מגוון של ירקות, פירות ודגנים, ובנוסף היה למשפחה רפת גדולה של פרות שהיו מיועדות לייצור חלב וגם עגלים לבשר. הפרות והעגלים צרכו חלק גדול מהגידולים החקלאיים של החווה.

19.04.2020 מאת: אניסה הזימה ורים תלחמי
רוברט הילד הגאון

 

רוברט הילד התחיל לחשוב כיצד הוא יכול לתרום למאמץ המשפחתי, ובגיל שש כבר ידע לייצר קופסאות מעץ ששימשו להאכלת  הפרות ברפת.

רוברט הגאון ייצר קופסת האכלה אישית לכל פרה, וכל הפרות אכלו כמות שווה ומשביעה. הרעיון הזה חסך בכמות האוכל שהפרות צרכו וזה עזר מאד למשפחתו של רוברט לצמצם בכמות האוכל עבור הפרות ובכך הביא לחסכון בהוצאות והגדיל את אחוז הרווח.

בהגיעו לגיל 18 הצליח רוברט לייצר סכינים מיוחדים המיועדות במיוחד לחרוש את השדות בחווה.

יום אחד הגיע לכפר הקטן שלהם איש עסקים, האיש הזה הופתע כאשר ראה את פטנט המחרשה שבנה רוברט. איש העסקים הממולח והערמומי הציע לרוברט סכום כסף קטן כדי שילמד ממנו את הטכניקה לייצור המחרשה.

כמובן רוברט הצעיר והתמים נעתר לבקשתו של הגבר האורח והסביר לו כיצד הוא ייצר את הסכינים והרכיב את המחרשה.

בחלוף שני עשורים, רוברט התבגר והתקרב לגיל הארבעים ואז גילה לתדהמתו שכל החקלאים במדינות העולם השונות משתמשים בטכנולוגיה שלו, והבין שהאיש שביקר בחוות המשפחה וביקש ללמוד לעצמו איך מייצרים את המחרשות, בפועל הוא שדד את הפטנט ומכר אותו לחברות שיצרו הפטנט ומכרו אותו בכל העולם.

בהתחלה התאכזב רוברט ממה שקרה, אבל הוא היה  איש מואר ולכן קיבל בשמחה וחשב שמה שחשוב זה שהעולם מתקדם.

עברו השנים ורוברט הזדקן מאד, והגיעה שעתו לסיים את החיים ולעבור לעולם הבא. וזמן קצר לפני שהוא עזב את העולם, הופיע מולו מלאך המוות ופנה אליו:  רוברט היקר, רגע לפני שאתה מסיים את החיים עומדת בפניך משאלה: מה הייתה רוצה שיקרה לעולם לפני מותך?

 ענה לו רוברט: "אני רוצה שהאדם יתחיל להשתמש יותר בשכל שלו ופחות בגוף הפיזי שלו".

עד אותו רגע מהותי בחיים של רוברט, האדם סבל מעבודה פיזית קשה. מרבית בני האדם חשבו שדרך הגוף שלהם הם יכולים לחוות ולהרגיש את מהות החיים. אך במציאות, אם האדם ישתמש בשכל שלו, הגוף שלו ינוח, ואז יוכל למצה את היכולות שלו והגוף יתעייף פחות.

המלאך הקשיב לרוברט, ומאז האדם התחיל לפתח פטנטים ולייצר טכנולוגיה מתקדמת והגוף הפיזי מתאמץ פחות. האדם הבין שברגע שמקבלים רעיונות חדשים שמתקבלים דרך הדמיון, השכל יכול לבנות ולעצב לו חיים קלים ויותר בריאים, וכך בונים עולם אחר ומציאות מתקדמת.

 

פורטל הכרמל

אניסה ורים, צילום פרטי.

תגובות

2. אימא לפני 1 חודש
נחמד מאוד
1. מנחם פיש לפני 1 חודש
מקסים

מומלצים