מוחמד מצטיין הפיקוד

19.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מוחמד מצטיין הפיקוד

בתמונה מוחמד חוואלד שיבלי, סמ"פ פלוגת לוחמים ביחס"ר 585, שקיבל אות מצטיין אלוף פיקוד הדרום. היחידה תופסת קו בדרום רצועת עזה. בן 22 שגר בכפר שיבלי בצפון הארץ (ליד הר תבור).

מוחמד התגייס בנוב 14 ליחס״ר כי החליט ללכת בעקבות אביו, אחיו ודודיו שהתגייסו לתפקידי לוחמה (אביו עדיין משרת במג״ב) ולהתגייס לשירות קרבי, מספר כי הוא רוצה לתרום למדינה כמה שיותר ולעשות תפקיד משמעותי.

הוא יצא לקורס חובשים ולאחר מכן חזר לגדוד כחובש קרבי. מוחמד החליט לצאת לקורס מ״כים כדי להיות מפקד ביחידה, לאחר הקורס הוא הגיע לבא״ח גבעתי שם פיקד על כיתת טירונים של היחס״ר, בתפקידו הוא קיבל הצטיינות על הפיקוד שלו בבא״ח.

בהמשך הוא יצא לקורס קצינים וחזר לגדוד לשרת כמ״מ לוחמים ולאחר שנה הגיע בחזרה לבא״ח להיות מ״מ טירונים, הוא מספר שהוא למד הרבה והתפתח בצבא, וכעת הוא מעביר את זה הלאה לחיילים שלו

כיום מוחמד משרת כסמ״פ על פלוגת לוחמים, הוא אחראי על כל נושא הבטיחות בפלוגה וגם מחליף את המ״פ בחירום ובשגרה כאשר הוא לא נמצא- תפקיד עם הרבה אחריות פיקודית. 

מוחמד: ״אני כבר כמעט 5 שנים משרת ביחס״ר, אוהב מאוד את היחידה שאני מרגיש בה כמו משפחה  והתפקיד שלי ואני גאה לשרת בצבא, הכרתי הרבה חברים שבחיים לא הייתי פוגש אם לא בצבא. אני חושב שקיבלתי הצטיינות כי אני משקיע הרבה מאוד בתפקיד, והתמיכה והדאגה שלי לחיילים ביחד עם היוזמה וההשקעה זה מה שמוביל אותי ביום יום.״

לציבור ניתן לשלוח תמונות למדור גלריית היום דרך וואטסאפ בטל מס' 0545823934 או במייל המערכת editor@karmelp.co.il , עם פירוט והסבר לגבי התמונות.

תגובות

מומלצים