אדהם חלבי רופא אבא וקצין

הטרגדיות הקשות שעבר סגן אדהם חלבי שאמו נפטרה עקב מחלה שהסתבכה ואחיו הקטן נספה בשריפה שפרצה בביתם, לא עצרו אותו מלהוביל ולהתקדם כרופא לקצונה, אדהם:"כשיש מוטיבציה ורצון להגיע, השמים הם הגבול", לדברים

09.02.2019 מאת: חלא חלבי
אדהם חלבי רופא אבא וקצין

 

לכל אדם יש סיפור, אבל להיות רופא ביחידה צבאית, שבא מבית שעבר אסון, דבר כזה לא שומעים כל יום, סגן אדהם חלבי, בן 30 מירכא, נשוי לאיה ואבא לשניים, בנוסף דואג ומטפל באחיו יחד עם אביו והאחיות.

סגן אדהם מוגדר בצבא "אבא של כולם" סגן אדהם אוהב לעזור לאנשים, בתור אח גדול, אבא, ורופא, התחיל את המסלול הצבאי כעתודאי לרפואה ולא ידע שיצא אל קורס הקצינים כל כך מאוחר בגיל 30, אך נסיבות חייו הובילו לכך.

עבור אדהם השירות הצבאי היה מאתגר, אך הוא לא רצה לוותר על האפשרות להיות קצין, ונלחם כנגד כל הסיכויים כדי לצאת לקורס המיוחד המאפשר לו שילוב בין השניים.

סגן אדהם חלבי, רופא המשרת במחווה אלון בצפון, בשיחה לפורטל הכרמל אומר:"עברנו במשפחה לא מעט טרגדיות, אמא שלי נפטרה במפתיע בגיל 49, שנתיים אחרי, אחי ניספה בשריפה שפרצה בחדרו, אני הראשון שהגעתי אליו כשהוא היה עדיין בחיים ופניתי אותו לבית חולים במצב קשה, זה היה מראה לא פשוט עבורי, בעיקר כאח הבכור".

סגן אדהם: "אחי הקטן היה אז בן 8 עם פוטנציאל אדיר שלא רצינו שיתבזבז ולכן לקחתי אחריות יחד עם אשתי איה שהיא עובדת סוציאלית שמטפלת בליקויי למידה, אבא שלי ושתי האחיות שלי, כדי לתמוך בו בכל דרך אפשרית".

סגן אדהם: "אני הייתי בעתודה בסדיר, חתמתי קבע ויצאתי לקצונה, אני הייתי קצין רפואה גדודי, ומפקד מרפאה במחווה אלון, תפקיד מאתגר כשלעצמו. תמיד היתה לי הרגשה שחסר לי משהו וקורס הקצינים היה החוליה החסרה, חיל הרפואה ומפקד הבסיס שלי תמכו ואפשרו לי לעבור את הקורס".

"אני כבר שנתיים וחצי רופא בצבא, כרגע מנהל מרפאת מחווה אלון שנותנת שירות לאוכלוסיות שונות, גם פיזי וגם נפשי, זה מתחיל מאנשים עם בעיות משפחתיות, שקשה להם ובאים לרופא כמפלט ועד לטיפול במחלות ופציעות".

סגן אדהם: "נכנסתי למקצוע הרפואה מתוך הרגשת שליחות, אתה נוגע באנשים ומטפל בהם, זה תפקיד מאוד מספק, אני משפיע על חיי האנשים וזה מאתגר".

סגן אדהם: "תוך כדי התהליך שעברתי, נולדו לי שני ילדים, תוך כדי שאני משרת בצבא, במערכת שתומכת ודוחפת להצלחות, אני איש של משפחה, כך שהצבא אפשר לי לדעת לשלב את הדברים ביחד ולהתגבר על המכשולים".

סגן אדהם: "אני מאמין, כשיש לך מוטיבציה ורצון להגיע, השמים הם הגבול, אם אתה מספיק מתמיד וחותר למטרה אתה תגיע".

 

פורטל הכרמל

תגובות

9. מהגליל לפני 5 חודשים
אדהם יא בטל
8. דרוזי לפני 5 חודשים
כמה כוח יש לאדהם
7. בחור צעיר לפני 5 חודשים
מרגש עד בכי
6. עלי פרחאת לפני 5 חודשים
דליית אל כרמל
5. ב כ לפני 5 חודשים
מדהים
4. ראפע חלבי לפני 5 חודשים
מזל טוב
3. עלי חלבי לפני 5 חודשים
כבוד וגאווה לעדה
2. אא לפני 5 חודשים
מרגש...
1. דרוזים ישראלים לפני 5 חודשים
אדהם..אדם ורופא וקצין למופת...

מומלצים