אוסמה נבואני לא רק פוליטיקאי גם מציל חיים

רוח הנתינה של אוסמה נבואני מגוליס זה לא דבר מובן מאליו, רק הודיעו לו שמוח העצם שלו מתאים להשתלה בגופו של אחר ומיד התייצב למשימה, אוסמה קיבל את תמיכת אשתו סמאהר ובני משפחתו וכל השרים וחברי הכנסת מסיעתו, אוסמה לפורטל הכרמל "זה לא עולה כלום חוץ מלהתייצב פעם אחת ולהציל חיים".

26.03.2019 מאת: אמילי חלבי, חלא חלבי

 

אוסמה נבואני בן 42, איש עסקים מצליח מכפר גוליס, נשוי לסמאהר רו"ח במקצועה ואבא לשניים, חבר ליכוד מילדות, לפני שנה וחצי הייתה קריאה לעשות דגימות רוק  לאחד הילדים מכפר פקיעין שחלה במחלה, אוסמה מיד נרתם ועשה את הדגימה.

אחרי תקופה קצרה התקשרו אליו ממרכז ההשתלות בהדסה עין כרם בירושלים, והודיעו לו שנמצא מתאים לתרום מוח עצם לחולה שממתין להשתלה.

אוסמה: "ברגע שקיבלתי את ההודעה שאני מתאים לתרום מוח עצם, מיד הסכמתי, את אותו נתרם אני לא מכיר, בעוד שנה אם המושתל יסכים אני אוכל לדעת למי תרמתי".

"מי שהוביל את ההתרמה, פרופ' אור ראובן מנהל מחלקת השתלת מח-עצם ואימונותרפיה של סרטן בהדסה עין כרם, שהסביר לי על התהליך ומה ההשלכות והיתרונות של להציל חיי אדם".

"לפי ההסבר שקבלתי, הייתי חייב לעבור סדרות בדיקות וחתימה על מסמכים לפני שמגיעים לתאריך ההתרמה, הנתרם 14 ימים לפני ההשתלה נכנס לסדרה של טיפולי הקרנות, שזה הכנות לפני התרומה, 5 ימים לפני התרומה נותנים לי סט של זריקות שיש להזריק כל יום 2 זריקות בבוקר ובערב, חומר שממריץ את הגוף לייצר מוח עצם, אני כל הזמן הזה ממשיך בחיים הרגילים שלי, עובד נוסע ואוכל ממש נמצא בפעילות מלאה לחלוטין, ביום ההתרמה מגיע ליחידת ההשתלה, לשבת בכסא, את היידיים שלי מחברים למכונת צנטריפוגות, מכונה שיודעת לקחת את הדם ולהפריד אותו, את הדם לוקחים להשתלה מיידית בנתרם".

אוסמה: "אחרי שלוש שעות מנתקים את המכונה ואתה חוזר לחיים רגילים, התחושה שאתה הולך להציל מישהו, זה דבר שממלא אותך באושר,  לתרום זה בדנ"א שלי, אני איש של נתינה וחמלה לזולת, אני אדם כזה, כל המשפחה שלי תומכת ומעודדת, אני חי בידיעה שמה שיש לי זה התרופה של אותו אדם, זו זכות ענקית בכל המובנים להציל אדם, לצערי הרב השתוללות מחלת הסרטן מצריכה הירתמות כדי להילחם במחלה הארורה הזו".

יש לציין שבעת שנודע שאוסמה הולך לתרום, חברים, חברי כנסת ושרים מהליכוד התקשרו והתייצבו לימינו.

אוסמה: "המסר שלי לכולם, זה אהבת חינם, אנחנו כבני אדם חייבים לשמור אחד על השני, אני מבקש מכולם להירתם למשימה הזו, זה לא עולה כלום חוץ מלהתייצב פעם אחת ולהציל חיים".

יש לציין שהמחלקה להשתלת מח עצם הינה חלק מהמערך ההמטולוגי הכולל בנוסף את המחלקות והיחידות, המח' להמטולוגיה, בנק הדם והיחידה לנוירו-אונקולוגיה. המחלקה מטפלת בחולים הסובלים ממחלות דם ממאירות, מחלות תורשתיות הניתנות לטיפול בעזרת השתלת מח עצם, חולים עם מצב חסר חיסוני וחסר תוצרי מח עצם.

מתקבלים חולים לייעוץ ולטיפולים חדשניים במגוון מצבים הכוללים: מחלות ממאירות של מערכת הדם, מחלות סרטניות עם גרורות, שבהן ניתן להשתמש במינון תרופתי גבוה בשילוב השתלת מח-עצם עצמית במבוגרים (סרטן שד, שחלה וכד') ובילדים (כגון נאורובלסטומה). אימונותרפיה במטופלי מחלות ממאירות המעוניינים לקבל טיפולים להפעלת מנגנון החיסון בעזרת תכשירים ביולוגיים (אינטרפרון ואינטרלוקין). חולים בסרטן גרורתי המעוניינים בטיפולים ניסיוניים המבוססים על טיפול חיסוני בעזרת תאי דם מתורם מתאים, או בחיסונים נגד סרטן. חולים במחלות אוטואימוניות קשות המעוניינים בטיפול ניסיוני המיועד לתיקון פעילות מנגנון החיסון.

 

פורטל הכרמל

תגובות

7. מדליה לפני 4 חודשים
כל הכבוד
6. אדם לפני 4 חודשים
כל הכבוד תבורך
5. אוביקטיבי לפני 4 חודשים
פסימיות קוסמית
4. אימאן לפני 4 חודשים
כל הכבוד לך
3. موحد كرملي לפני 4 חודשים
الفرق مابين السموّ والدنائة
2. סלים לפני 4 חודשים
יש אנשים מיוחדים בעולם הזה
1. חולה לפני 4 חודשים
להשאר חזק לתמיד

מומלצים