אור שחף מנכ"ל החברה הכלכלית בפגישה בדליה

אור שחף מנכ"ל החברה הכלכלית של עיריית חיפה שלקח חלק בפאנל ראשי רשויות Smart Cities eXpo2020, הגיע לדאלית אל כרמל לפגישה עם העיתונאי רפי חסון, וד"ר רמזי חלבי ורעיתו עו"ד סנאא. מפגש לחיזוק הקשר הכלכלי והחברתי בין חיפה לכפרי הדרוזים.

15.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אור שחף מנכ"ל החברה הכלכלית בפגישה בדליה

 

המפגש התחיל בביתו של רפי חסון אחד האנשים שעושים לחיזוק בין בכירים בכלכלה ובאקדמיה בישראל לבין הכפר הדרוזי.

אור שחף שהגיע למפגש, מתוך הכרה והערכה, הודה לרפי ולד"ר רמזי על קבלת הפנים ועל האירוח החם והמרגש.  אור גם הזמין אותם לביקור גומלין בחברה הכלכלית לחיפה .

אור סיפר כי העדה הדרוזית יצרה קשרים טובים בין חיפה לדלית אל כרמל, בתקופת אביו המנוח עו"ד אלי שחף. וכי הוא היה מגיע כילד עם אביו לדאלית אל כרמל.

אור הדגיש כי אכן, יהיה שיתוף פעולה בין דאלית אל כרמל לחברה הכלכלית לחיפה.

אשתו של ד"ר רמזי עו"ד סנאא, אמרה כי זה ביקור חשוב להידוק הקשרים בין החברה והעיר חיפה לדאלית אל כרמל.

רפי חסון, אמר כי יזם את הביקור, כי זהו דבר חשוב מאוד בהיות חיפה קרובה לדליה ולחברה הכלכלית, על מנת לחזק את היחסים וללמוד אחד מהשני.

שחף אמר כי כיום הוא גר קרוב בשכונת חורב וכי הוא מתכוון לבקר עם משפחתו בדאלית אל כרמל. האורח והמארחים ביקרו במרכז המסחרי בדאלית אל כרמל ונפגשו עם בעלי חנויות ובין היתר ביקרו בחנות של עאדל משילח וסעדו במסעדת אנדרין.

יש לציין שיום לפני, אור שחף לקח חלק בפאנל ראשי רשויות בכנס Smart Cities eXpo2020 וסיפר על הסימולטור האורבני החדש: "מגרש משחקים לסטארט אפים בערים חכמות".

שמונה ראשי ערים, סגנים ובכירים בשלטון המקומי השתתפו בפאנל חדשנות וערים דיגיטליות במרכז הכנסים אווניו קריית שדה התעופה.

הפאנל היווה את האירוע המרכזי בכנס והתערוכה השנתיים Smart Cities Expo2020 שנערך זו השנה ה-11 ברציפות, על ידי קבוצת אנשים ומחשבים, בשיתוף עם פורום המנמ"רים בשלטון המקומי בראשותה של ליאורה שכטר, יו"ר הפורום ומנמ"רית עיריית תל אביב יפו.

צילום ניב קנטור

בבכירים שהשתתפו בפאנל, חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה, ניסן בן חמו, ראש עיריית ערד,  בני ביטון, ראש עיריית דימונה, ליעד אילני, מ"מ ראש עיריית רמת-גן, עופרה בל, סגנית ראש עיריית הרצליה, רמי סידיס, משנה  למנכ"ל המרכז לשלטון המקומי,  סיגל וייצמן, חברת מועצת עיריית ת"א ואחראית על החדשנות, ואור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה שהיה למעשה הנציג הצפוני של הפאנל.

בפאנל, בהנחיית יהודה קונפורטס, עורך ראשי אנשים ומחשבים, סיפרו בכירי השלטון המקומי על אסטרטגיית החדשנות שלהם, כפי שהם מיישמים אותה בעירם, הסבירו כיצד הם רותמים את הטכנולוגיה לטובת יישום התוכניות להפיכת העיר- לעיר דיגיטלית, ופירטו מהן התוכניות לשנת 2020.

"החברה הכלכלית חיפה מטפלת בנכסים של יותר ממיליארד שקלים", אמר שחף. "נכנסנו לתחום עיר חכמה כבר לפני שנים", הוסיף, "כאשר כבר ב-2011 התחלנו פרויקט של קולטים פוטו- וולטאיים על גגות, לטובת ייצור חשמל חלופי. כמו כן, ציין, "בנינו סימולטור אורבני לעיר חכמה, המדמה את המערכות העירוניות. הסימולטור העירוני הוקם בסמוך לאצטדיון סמי עופר, ביחד עם חברה יזמית פרטית – צ'יטה לאבס. הסימולטור, שבו יעשה שימוש בתשתיות עירוניות שונות ובדאטה עירונית, יאפשר לסטארט-אפים הפועלים בתחום "מגרש משחקים" עם תנאים שיאפשרו להם לבחון בזמן אמת את מוצריהם. כבר היום יש לנו דוגמה מצוינת לפיילוט בו אנו גאים עם חברת Tactile Mobility החיפאית, שפיתחה פלטפורמת חישה וניתוח נתוני דרך המותקנת ברכבי עירייה. החברה שמחה לספר לכולם על השקעה של חברת 'פורשה' באוקטובר האחרון".

כמו כן, סיפר שחף, "השנה השתתפנו בתערוכת ערים חכמות בברצלונה FIRA תחת המיצוב של חיפה כעיר מאתגרת, המזמינה חברות הזנק לבצע בה פיילוטים על  מנת לקדם את תפיסת העיר החכמה".

אורחת הכבוד שפתחה את הכנס היא השופטת בדימוס נילי ארד, נשיאת בית הדין לעבודה לשעבר, ויו"ר עמותת שקיפות בינלאומית ישראל. ארד דיברה בין היתר על מדד השקיפות של הרשויות המקומיות, שפורסם בחודש שעבר. במדד זה קיבלו 8 ערים ציון גבוה ביותר, לאחר שעמדו בשורה של קריטריונים שנבדקו על ידי העמותה. עמותת שקיפות בינלאומית ישראל - שבי"ל מקיימת מזה תשע שנים את מדד השקיפות באתרי הרשויות. השנה הורחב המדד באופן ניכר וכלל 90 קריטריונים, תוך מתן דגש מיוחד על מידת השקיפות בתחומי תכנון ובנייה, חברות ועמותות עירוניות, מכרזים, ורישוי עסקים, וזאת בנוסף לקריטריונים הנבדקים מדי שנה ובהם פרסום תקציב הרשות, פרוטוקולים מישיבות המועצה, מענקים ותמיכות, ארנונה ועוד. חיפה הגיעה במדד השקיפות השנתי לציון 95.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים