אלימות במשפחה המגיפה השקטה

בעוד אנשי מקצועות הרפואה מתמודדים עם מגיפת הקורונה, מתמודדים אנשי החינוך עם מגיפת האלימות במשפחה. דו"ח של האו"ם קובע שאחת מכל שלוש נשים בעולם, הייתה או תהייה קורבן במהלך חייה לאלימות פיזית, פסיכולוגית, כלכלית או דתית.

20.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אלימות במשפחה המגיפה השקטה

 

אנשי הרפואה מתמודדים עם מגיפת הקורונה, אנשי החינוך מתמודדים עם מגיפת האלימות במשפחה.

התמודדות אנשי חינוך עם אלימות במשפחה / יום עיון מקוון במכללת אורנים 22.11

מגיפת הקורונה רק החמירה את המסוכנות בשל התערערות המצב החברתי והכלכלי ובגלל מאות אלפי הנשים והילדים בארץ שנמצאים בסגר או בבידוד עם גברים אלימים.

 היחידה לעשייה אזרחית והדיקנט במכללת אורנים, המכשירה את הדור החדש של המורים והמחנכים, החלו להתניע מהלך של שנועד להכשיר את העוסקים בחינוך ובהוראה להתמודד עם תופעת האלימות במשפחה.

מדובר בתהליך שיארך כשנה, פתוח לכל באי המכללה, סטודנטים וחברי סגל, המורכב משלושה חלקים, סמינר לימודי, האקתון לפיתוח יוזמות להתמודדות עם תופעת האלימות במשפחה ויישום והטמעה של היוזמות המוצלחות שיעלה במהלך הדיונים. את המיזם מרכזת מונא אבו בכר.

ביום המאבק למניעת אלימות נגד נשים ב 22.11.2020, יקיימו הפורום והדיקנט יום עיון מקוון בנושא ההתמודדות הלא פשוטה של אנשי חינוך עם האלימות במשפחה.

בין המשתתפים פרופ' רות הלפרין קדרי, ראשת מרכז רקמן לקידום מעמד האישה שתשוחח על המאבק הגלובי באלימות כנגד נשים, ח"כ עאידה תומא סולימאן, חברת הכנסת מטעם הרשימה המשותפת, שתדבר על האלימות במשפחה ועל הקשר שבין האחריות הממסדית לחברה האזרחית, והעובדת הסוציאלית תמר שוורץ מנכ"לית עמותת רוח נשית שתזכיר את האלימות הכלכלית נגד נשים.

יפתחו את המפגש פרופ' עמית שכטר נשיא המכללה וד"ר מיקי מוטולה דיקן הסטודנטים. מנחות: ד"ר אריאל פרידמן וד"ר ענבר לבקוביץ.

 

תגובות

מומלצים