אל"מ שאדי אבו פארס משתחרר לעסקים

אחרי 27 שנים בשירות בצה"ל, ואין ספור תפקידי לחימה ופיקוד,ושנתיים כראש מנהל אוכלוסיות, אל"מ שאדי אבו פארס בוחר לסיים את תפקידו ויוצא לאזרחות לקריירה חדשה, שאדי: "אני מאוד מאמין בנוער של היום שהוא רציני חדשני ואיכותי".

05.10.2019 מאת: אמילי חלבי
אל"מ שאדי אבו פארס משתחרר לעסקים

אל"מ שאדי אבו פארס שכיהן כראש מנהל אוכלוסיות בצה"ל בשנתיים האחרונות, מסיים את תפקידו ויוצא לאזרחות, את שאדי מחליף בתפקיד אל"מ פארס עטילה.

אל"מ שאדי כיהן בתפקיד סגן מפקד המרכז לאימוני יבשה, היה סמח"ט גדוד 300 בגזרה הצפונית, כיהן כמג"ד גדוד חרב, מ״פ בית הספר לקצינים ועוד. שאדי בעל תואר ראשון מאונ׳ חיפה, במסגרת השירות סיים תואר שני, במדיניות ציבורית למנהלים, באונ׳ ת״א.

שאדי בראיון לפורטל הכרמל: "אני מסיים את תפקידי במנהל אוכלוסיות אחרי שנתיים מרתקות, וחותם פרק של 27 שנות שירות בצה"ל. ההחלטה לפרוש באה מרצוני המלא, ההחלטה התגבשה לי בחודשים האחרונים, מתוך תחושה שמיציתי את הפרק הצבאי, אני ערוך ומוכן לצאת ולחפש ריגושים נוספים להתחיל פרק ב' בחיי קריירה בסקטור האזרחי".

שאדי: "לתפקיד ראש מנהל אוכלוסיות בצה"ל הגעתי אחרי קריירה ארוכה בתפקידי פיקוד ולחימה בגזרות השונות, כאשר גולת הכותרת הייתה פיקוד על גדוד חרב 299, באתי לתפקיד מתוך תחושת שליחות ורצון להיות שותף לתהליכים ולמדיניות שמשפיעה על מגזר המיעוטים, לייצר שוויון הזדמנויות ולקיים את צבא העם".

שאדי: "לשמחתי הצלחתי עם צוות מעולה של מפקדים וחיילים בשנתיים אינטנסיביות לבצע שינויים ותמורות במנהל אוכלוסיות, שהשפיעו והשאירו חותם, בעיקר למסד את פעילות היחידה דרך סדנה אסטרטגית שבה כל הקצינים והמפקדים בליווי יועץ ארגוני, יצאנו למסע לראות מה הייעוד והחזון של היחידה, ערכי הליבה והמטרות והיעדים המרכזיים לשנים הבאות, הצלחנו לכתוב בזה פקודת ארגון".

שאדי: "מיסדנו את כל העבודה של המנהל ע"י כתיבת תכניות פעולה לכל הפרויקטים שאנחנו עושים, שמנו דגש על ראיית השלם, שהיא הכנה לצה"ל, מוכנות לשירות משמעותי ונושא צו ראשון והמיונים, בנוסף שמנו דגש על נושא היציאה לאזרחות, דרך סדנאות שערכנו, יצרנו מעין חזון בנושא, בנוסף הצלחנו לחשוף את עבודת המנהל ולהביא להיכרות מעמיקה עם המיעוטים ותרומתם למדינה, גם בסקטור הצבאי וגם בסקטור האזרחי, חנכנו חדר מורשת של גדוד 299, העמקנו את הקשר עם משפחות השכול ונתנו דגש רב לנושא העתודה והצלחנו למנף את זה, הצלחנו להעלות את היקף המתגייסים".

שאדי: "בתפקידי זה ובתפקידי הקודם כסגן מפקד צאלים במרכז לאימוני יבשה, שזה היה תפקיד מטה בכיר באגף כוח אדם, יש לציין שלצד זה שעושים תפקיד במטה נמצאים גם בשטח, כי חלק מתפקידנו זה להכיר את הלכי הרוח, לפגוש בעלי עניין וקהל היעד שלנו".

שאדי: "למשפחה של קצין בצבא יש תפקיד מרכזי בעשייה, ברוב שנותיי לא הייתי בבית ובזמן המועט שהייתי עם המשפחה, לשמחתי משפחתי המצומצמת אשתי רולא וילדיי יחד עם משפחתי נתנו לי רוח גבית אדירה, כי בסוג התפקידים שביצעתי, אם לא היה לי תמיד עורף חזק, ואישה חזקה, שנתנו לי שקט תעשייתי לתפקד במשימות הרבות שהייתי אמון עליהם, לא הייתי שורד ומצליח באותם תפקידים".

שאדי: "במנהל אוכלוסיות שמנו דגש על הכנה לצה"ל ודיברנו על שירות משמעותי, לפי היכולות הכישורים והתנאים שכל חייל יכול לשרת בהם, שמנו דגש על העתודה, מתוך הבנה שמסלול לימוד אקדמי לפני הגיוס ותוך כדי השירות, יכול לייצר רק הצלחה, בפעם ראשונה זה העצמה אישית של אותו מלש"ב, ופעם שניה שאותו חייל הולך להיות קצין שיעסוק במקצועו בצה"ל ופעם שלישית בסקטור האזרחי כאקדמאי שיכול להתקדם".

שאדי: "פתחנו בפני המלש"בים את כל האפשרויות, קרבי, טכנולוגיה, חדשנות ויחידות שכל אחד יכול להגיע אליהם, המלאכה לא תמה ויש עוד הרבה מה לעשות, יש תחומים שהתחלנו לטפל בהם, אבל לא די בכך, בעיקר בתחום ההעצמה האישית לפני הצבא, וגם בתחום ההכוונה, וחדשנות וטכנולוגיה שעוד לא נכנס מספיק חזק. יש לציין שבשילוב זרועות בין כולם, בין משרד הביטחון, צה"ל ומשרד החינוך, הצלחנו לפתוח חלונות וביום שאחרי הצבא קיבלנו את החיילים בתעסוקה גבוהה ובקריירה שלא בעבודה מזדמנת".

שאדי: "לשמחתי היום כל מלש"ב יכול להגיע לכל יחידה שהוא רוצה לפי נתוניו כישוריו והכנתו ליעד. אני תמיד ממליץ לנוער ולצעירים לקראת גיוס לפתוח את כל החלונות וכל הדלתות, לשמחתי יש נוער רציני ואני מברך על כך שהצעיר הדרוזי משתלב בכל יחידה בצבא".

"החברה הישראלית ובתוכה הדרוזית השתנתה, היום יש אתגרים רבים, חדשנות ומדיה חברתית, אלה דברים שמשפיעים על החברה ועל הצבא, אני מאוד מאמין בנוער של היום שהוא רציני חדשני ואיכותי, ואנחנו צריכים לדעת להתאים את האתגרים וההכוונה לנוער הזה".

שאדי: "אני הולך לעסוק בעולם העסקים ובנושא ההכוונה והטיפול בחיילים שמשתחררים, ע"מ להביא אותם לעולם הטכנולוגיה וההייטק".

שאדי: "אני מסיים את שירותי בתחושת סיפוק אדירה ועם אנרגיות חיוביות, השירות בצה"ל נתן לי ארגז כלים אדיר ונדיר ועיצב את הדמות שלי הפיקודית והניהולית, אני חושב שאני נתרמתי הרבה יותר מאשר תרמתי, בנימה אישית ורגשית אמרתי בטקס ההחלפה שלי, תודה לך צה"ל על הכל".

 

פורטל הכרמל

בתמונה מחליפו של שאדי אל"מ פארס עטילה.

תגובות

מומלצים