אמיר עותמאן בא באהבה לצבא

מדי פעם אנחנו שומעים על צעירים עם צרכים מיוחדים ברמות שונות, אשר התגייסו לצה"ל כחלק מהרצון שלהם, להיות חלק מהחברה הישראלית ולממש את חובת הגיוס, שאינה חלה עליהם כלל, רב"ט אמיר עותמאן דרוזי ממגאר אחד מהם, לשיחה צירפנו את אביו בהגאת שמודה לצבא.

07.07.2019 מאת: אמילי חלבי
אמיר עותמאן בא באהבה לצבא

 

פורטל הכרמל מביא סיפור מיוחד של צעיר שנמצא בבעיות רפואיות מלידה, ולמרות הכל הוא הצטיין בלימודיו ולא רצה לקבל את הפטור משירות צבאי שצה"ל אפשר, אמיר התעקש והיום הוא חייל בשירות.

רב"ט אמיר עותמאן: "נוח לי בשירות וכל החיילים בבסיס עוזרים לי,  אני מרגיש כמו כולם, כל בוקר אני נוסע לבסיס ועושה את העבודה שלי ובצהריים אני חוזר הביתה, ההורים שלי מאוד גאים בי שאני בשירות".

רב"ט אמיר: "אני רוצה ללמוד במכללה בינתיים עוד לא החלטתי מה מתאים לי. יש לי 3 אחים ואחות, האחים יותר גדולים, גם הם שירתו בצה"ל, יש לי חברים שגם הם בצבא ואנחנו יוצאים יחד, אבי מסיע אותי הלוך וחזור כל יום לבסיס".

בהגאת אביו של אמיר, פנסיונר משטרה שמקדיש את כל כולו למשפחה ובעיקר לאמיר הבן, מספר לפורטל הכרמל שברגע שאמיר קיבל פטור משירות החובה בצבא בגלל מצבו, הוא קיבל את זה מאוד קשה ורצה להתגייס לצבא בכל דרך, ההורים התעניינו ושאלו והדרך הייתה שאמיר יתנדב לשרת בצבא למרות הפטור שקיבל.

בהגאת: "כאשר קיבלו את בקשתו להתנדב והחל בהליך הגיוס, אמיר היה האדם הכי מאושר בעולם, אנחנו כהורים ומשפחה גם דחפנו תמכנו ועזרנו לו, כי אנחנו יודעים כשאמיר מאושר אנחנו מאושרים, אמיר סובל מבעיות מוטוריות וחוסר שיווי משקל. שלושת האחים של אמיר שירתו ביחידות קרביות ואמיר רצה להיות כמוהם, אבל מהר מאוד הוא הבין שהוא לא יכול והתפשר על עבודה משרדית".

בהגאת עותמאן: "אני לא חושב שיש עוד צבא אחר בעולם שמחבק אנשים עם צרכים מיוחדים כמו צה"ל, כל הכבוד לצה"ל שמהר מאוד מצאו לאמיר בסיס קרוב ליד הבית ותפקיד עבודה משרדית נוחה שמתאימה למצב שלו. בצבא התאימו את התפקיד של אמיר לצרכים שלו וזה דבר שנותן לאמיר עצמאות וביטחון שהוא יודע להפגין היטב".

בהגאת: "אנחנו משפחה של ביטחון, אנחנו חיים במדינה שהיא שלנו, אין לנו מדינה אחרת, לדרוזים בישראל זה הבית, לכן חייבים לשרת את המדינה ולתת את כל מה שאנחנו יכולים, אני שירתתי בצבא כלוחם והבנים שלי גם, גדוד חרב, שריון וצנחנים ועכשיו אמיר משרת, כך שכולנו מרגישים מחויבות לשירות שלנו".

בהגאת: "אמיר הזמין אותנו לחוף גיא בטבריה ליום החייל הדרוזי, ואנחנו מכבדים את הזמנתו, כמו שכיבדנו את האחים שלו שהיו חיילים."

בהגאת: "אני תמיד אעזור ואכוון את אמיר בדרכו. חודשיים לפני הגיוס הביטוח לאומי בטבריה הזמינו את אמיר לועדת השמה, והציגו מה הכי מתאים לו ללמוד, והסבירו לו שאחרי שהוא יסיים את הלימודים הם ידאגו לו לעבודה".

בהגאת: "אני רוצה להודות לצה"ל ללשכת הגיוס בטבריה ולמנהל האוכלוסיות שחיבקו ומחבקים את אמיר".

 

תגובות

מומלצים