אמל אסעד ואנואר סעב ישתחררו ממעצר בשישי בצהריים

פרשת 630 שחוקרת להב 433 של משטרת ישראל בתעשייה האווירית, בית המשפט בראשון לציון החליט לשחרר את תא"ל אמל אסעד ואל"מ אנואר סעב ממעצר בשישי בצהריים בהסכמת הצדדים,

16.03.2017 מאת: פורטל הכרמל
אמל אסעד ואנואר סעב ישתחררו ממעצר בשישי בצהריים

מעצרם של תא"ל במיל' אמאל אסעד ואל"מ במיל' אנואר סעב האורך ביממה בהסכמה של הצדדים בבית משפט בראשון לציון.

 

לכתבה שערכנו עם תא"ל אמל אסעד, מתאריך 2-8-2011 

אמל: לא לפוליטיקאים כן לצעירים

אמל אסעדאמל אסעד:"אני לא רואה את הצעירים שותפים למאבק החברתי, אני קורא לצעירים לקחת חלק במאבק שידבר עלינו ולא לחכות לפוליטיקאים"

אמל אסעד, תת אלוף במיל, היום מנהל חברה גדולה, לראשונה שהוא משמיע את קולו, כתחושת דאגה לצעירים ולצעירות הדרוזים שנעלמים בין ההמון ואין להם קול בשום מקום. 

אמל: "הצעירים צריכים לקחת חלק במאבק החברתי ולהקים צעקה למען הצעירים, לקחת חלק שידבר עלינו ולא לחכות לפוליטיקאים בעניין הזה שעד כה איכזבו את כולנו, להקים צעקה לבנות ישוב דרוזי לזוגות הצעירים, להרחיב שכונות ולבנות ישוב ע"ח אדמות מדינה, אזורי תעשייה ועוד".

"ראשי הרשויות וההנהגה הפוליטית לא עשו כלום בעניין האדמות, מה שטוב לעדה ככל הנראה שלא טוב להם, לכן בואו כולנו נתאחד ונדרוש מהמדינה ולא מהפוליטיקאים".

אמל: "התנועה החברתית בישראל קמה כי אף אחד לא דאג להם, לנו הדרוזים אין כח, אנחנו יושבים ומחכים, צריך לקום ולדרוש, הגיע הזמן שהמדינה תדבר עם הצעירים הדרוזים ישירות וזו ההזדמנות לזה, אנחנו דורשים כך וכך".

"צריך לשנות את שיטת הממשל, להעיף את כל המפלגות ולעשות שינויים בחוקה". 

 {YouTubeVideo id=VQPPF2r4Giw}

אירוע מוצלח שלא נרשם כמותו בקרב העדה הדרוזית, אלפי משתתפים הגיעו לרחבת מוחרקה לקחת חלק במרוצים השונים, נתון על שיא של 82 אחוז מתגייסים דרוזים לצה"ל, ארגון למופת וסדר לוגיסטי אדיר.

את האירוע פתח כבוד השיח' מוופק טריף ראש העדה הדרוזית, תא"ל אמל אסעד יוזם האירוע בירך את כולם ולא הסתיר את התרגשותו הרבה מהמעמד.

באירוע לקחו חלק: 3 אלופים מצה"ל, מפק"ד אט"ל, ראש אט"ל אלוף קובי ברק, אלוף פיקוד צפון יאיר גולן, מפקד זרוע היבשה גיא צור, הרבה קצינים גבוהים בצה"ל. אלוף במילואים אלעזר שטרן, יום טוב סמייה.

ח"כ עומר בר לב מהעבודה, יובל דיסקין ראש השב"כ לשעבר, ח"כ איציק שמולי, אל"מ ראמז זינאלדין ראש מחלק אוכלוסיות בצה"ל שנתן לנו נתונים מאוד מעניינים לגבי אחוזי הגיוס לצה"ל וציין כי בעוד מספר שנים 8% מרופאי צה"ל יהיו דרוזים, עוד נתון חשוב שציין זינאלדין כי הישוב ג'וליס רשם 100% גיוס לצה"ל מתוך הנוער.

המזכיר הצבאי של נשיא המדינה תא"ל חסון חסון, ת"אל מופיד גאנם ראש מדור לוגיסטיקה בצה"ל שציין למופת את הלוגיסטיקה של האירוע ואמר כי הדרוזים צריכים להתקדם בשני מישורים שזה החינוך וצה"ל.

נצ"מ אברהם אדרי מפקד תחנת משטרת חיפה וקציני המשטרה הבכירים, דודי וינר מנהל מרחב גן לאומי כרמל.

באירוע לקחו חלק רוב פלוגות צה"ל, כולל קורס קצינים, כולל גדוד חרב עם המג"ד ראפת חלבי, קצינים בכירים, טייסים, אלופי פיקוד בעבר ובהווה.

ראשי מועצות, מנהלים בסקטור הציבורי, מנהלי בתי ספר, תלמידי תיכון ויסודי, ראשי מועצות, עמותות חברתיות, אנשי הפארק הלאומי, רוכבים, אגף ההנצחה במשרד הביטחון, לשכת ראש הממשלה ומשפחות שכולות.

גדוד חרב

שוחחנו עם: יובל דיסקין, מוניר מלאק ממג"ב צפון, רוני בן דור, כארם והבה ממג"ב צפון מטעם מדור מפעילי בעלי חיים, עמאד שכידם, שפיק בדריה, עלי חלבי, וגיה כיוף ראש מועצת עוספיה, בלקיס אבו רוכן, תא"ל אמל אסעד, דודי וינר, תא"ל ראמז זינאלדין, מופיד עאמר, רוכן חסון, מוניר ביראני, אדם ג'מאל מ"פ בגדוד חרב, גהאד קבלאן מתמודד לראשות מועצת עוספיה, תא"ל מופיד גאנם, תא"ל גוזל יחיאל, גסאן עליאן, נצ"מ אברהם אדרי, ביאן קבלאן ראש מועצת בית ג'אן, איהם חבקה מדריך הכושר של 299, עלאא עלו, ח"כ עומר בר לב, אסעד עראידה מנהל תיכון למדעים ומנהיגות ירכא.

כל הראיונות והתמונות בסרטונים

בשביל הבנים

סרטונים 

{YouTubeVideo id=lemDBzbuUXo}

.

{YouTubeVideo id=TLoQ8bvAB44}

.

{YouTubeVideo id=tgY06tvcJtw}

 

לכתבה שפרסמנו עם אל"מ מיל' אנואר סעב

אנואר פורץ דרך בפרויקט יחודי במינו

הם עדיין חדשים בשוק הטכנולוגי וכבר רכשו אותם מספר רשויות כמו ירכא ג'וליס פרדיס ויקנעם, תוך זמן קצר, עו"ד אל"מ אנואר סעב מוביל את המהפכה של קירוב הרשות לאזרח והגברת רמת המעורבות של האזרח בנעשה ברשות המקומית.

לא בכל יום פוגשים אנשים פורצי דרך בעדה הדרוזית, אנשים שעבורם השמיים הם הגבול, אנואר סעב פורץ דרך שהגשים חלום והקים מערכת טכנולוגית ייחודית במינה בארץ ובעולם. 

עו"ד אנואר סעב, אל"מ במילואים, תושב כפר אבו סנאן, פרש משירות בצה"ל בדרגת אלוף-משנה. בשירותו פיקד על יחידות שדה , גם כמפקד חטיבה במלחמת לבנון השנייה. בשנים האחרונות פיקד על מחוז מרכז בפיקוד העורף בתקופת 'עופרת יצוקה', ועל מחוז חיפה וצפון במהלך שלוש השנים האחרונות (בכלל זה באירוע 'אסון הכרמל'). בוגר תארים ראשונים: במשפטים, במזרח התיכון . תואר שני במדעי המדינה. בוגר קורס לפיקוד ומטה בישראל וקורס לפיקוד ומטה במרינס בארה"ב. השתתף כחונך בתרגילי נאט"ו במסגרת תחום הטיפול באסונות ב"מולדובה". בוגר סמינר לניהול אסונות ברמה הבין-לאומית בתורכיה. אנואר נשוי ואב לשלושה ילדים, הבכור בעתודה בלימודי הנדסה בטכניון. 

אנואר הוביל פרויקט מיוחד בשנה האחרונה יחד עם אנשי עסקים ואנשי טכנולוגיה בחברת "ליקמפאס LICOMPASS", הקימו מערכת ייחודית במינה בארץ, פרויקט פיתוח מערכת טכנולוגית ר"ז 106 (רשות זמינה) עם אפליקציה ייחודית שתיתן מענה לרשויות המקומיות וארגונים גדולים בזמן שגרה ובעת חירום.

מטרת העל של המערכת הנה מעורבות של התושבים ביתר שאת במתרחש ביישוב ואינטראקציה של הרשות עם תושביה.

למערכת יש אפליקציית קצה היוצרת אינטראקציה עם המערכת הרשותית ע"י האזרח וההפך הפועלת בטכנולוגיות אפל וגם אנדרואיד
יכולות המערכת הן רבות ומגוונות

ר"ז 106 היא מערכת עם מגוון יכולות היוצרות סביבה אינטימית לרשות המקומית, מקרבת את הרשות לאזרח ומגבירה את רמת המעורבות של האזרח בנעשה ברשות המקומית לצד מתן שירות ברמה אחרת.

אנואר מקווה שהמערכת שלהם תפרוץ גבולות ושבעתיד הקרוב יצליחו להקים מערכות כאלה מצליחות בעולם הגדול.

אנורא סעב

עשר שנים למלחמת לבנון השניה וכוח המילואים הדרוזי

אל"מ אנואר סעב שפיקד על חטיבה תשע במלחמת לבנון השנייה, משחזר בפנינו את הרגעים מהמלחמה ההיא והשקט שמביא כלכלה היום והמסר לחייל היהודי, לפרטים.

אל"מ במיל אנואר סעב נבחר ע"י צה"ל לדבר על המלחמה ההיא שפרצה ברגע, כאשר טילים ורקטות החלו לנחות בשטח מדינת ישראל והעורף הפך לחזית.

אל"מ סעב דיבר על השפעת המלחמה ההיא והמיומנות של כוחות החילוץ שבסופו של דבר מפקדות חזבאללה נוטרלו, אנואר המפקד לשעבר של גדוד חרב סומך על צה"ל בשילוב החיילים הדרוזים ביחידות השונות.

אנואר רק מונה למפקד חטיבה חדש ואז היה צריך להוביל את החטיבה למלחמה בלבנון, החטיבה פעלה באזור מרג' עיון' כדי לנטרל את הירי והפגיעה בכוחות הלוחמים ובישובי ישראל.

אל"מ אנואר סעב: "החטיבה גויסה ביום שישי ובשבת כבר היה 100 אחוז חיילים שהתייצבו, ביום ראשון היו בלבנון בחטיבה משרתים מכל העדות. בעבר הייתי בלבנון והמלחמה הזו הייתה שונה שכל תפקידנו היה להפסיק את ירי הקטיושות על קריית שמנה".

אלופי צה"ל

באחד האירועים הם שהו בבניין שבתחתית שלו היה בונקר של חזבאללה, ירי מסיבי וכבד היה על החטיבה וחייל אחד נהרג בחטיבה והיו פצועים, המיומנות והזריזות של כוחות ההצלה, הרופאים והחובשים הצליחו לחלץ מספר חיילים שנפגעו ולכן החיילים היום בחיים איתנו.

במקרה אחד, נורו מספר טילים על חיילי החטיבה שפעלה באזור מרג עיון ומי שמכיר טוב יודע כמה קשה היה לנטרל את מפקדת האויב שפעלה באזור מרג עיון בלבנון, שבסופו של דבר החטיבה הצליחה להשתלט על המפקדה.
החטיבה עמדה בכל המשימות, חטיבה 9 שהוקמה ביום העצמאות שבתוכה שיריון וחיר כול כולה היתה בלבנון.

אנואר מחדד את החוויות הרבות שלא נעימות במלחמה בה נהרג ונפצעו חיילים אבל קרו הרבה נסים שלא נפגעו רבים מהחטיבה.

אל"מ סעב: "עשר שנים למלחמה והשנים האלה היו שקטות, המלחמה זו אסטרטגיה חשובה היום ניתן לראות שהכלכלה והתיירות בצפון פורחים וזה בזכות הלוחמים ואלה שאבדו את חייהם במלחמה ההיא".

"טילים לא חכמים שנורו על אזרחים, המלחמה הייתה מאוד מורכבת כי צהל הוא צבא ערכי ואין כמותו בעולם, הבסיס שלומדים אותו המפקדים והחיילים, הוא לא לפגוע בחפים מפשע, האויב לא מתייחס לזה אנחנו כן מתייחסים".

אל"מ סעב: "לגבי המלחמה בסוריה, עם ישראל נמצא בקשר עם העדה הדרוזית ושומר על הדרוזים ולדעתי ישראל שומרת גם על הדרוזים באזורים בצפון סוריה".

אל"מ סעב: "המסר שלי לצעירים הדרוזים הוא לא רלוונטי, אני צריך לפנות לצעירים היהודים שיתגייסו באחוזים של בני העדה הדרוזית, לנו כמיעוט אין מדינה אחרת, כאן נולדנו ונולדו ההורים והסבים שלנו".

קצינים

אל"מ אנואר מתייחס לסוגיית הגדוד הדרוזי חרב שהתפרק, אנואר פיקד על הגדוד ומהגדוד נהרגו מספר לוחמי,  "היום אני רואה ומבין שצה"ל מטפל טוב בשילוב החיילים הדרוזים ביחידות השונות, אני מקווה שהמורשת תשמר לדורי דורות".

אנואר סעב נולד וגדל בכפר אבו סנאן. עם גיוסו לצה"ל שובץ בגדוד חרב ועבר מסלול הכשרה כלוחם. לאחר קורס מ"כים חי"ר שימש כמדריך בגדוד 906 (שועלי הנגב). בהמשך השלים קורס קציני חי"ר. לאחר מכן שימש כמפקד מחלקה ומפקד פלוגה בגדוד חרב. בתפקידו הבא שימש סעב כמפקד פלוגה בחטיבת ביסלמ"ח. בהמשך שימש כמפקד גדוד חרב וכסגן מפקד חטיבת שומרון, בין היתר עם פרוץ האינתיפאדה השנייה באירועי קבר יוסף והר עיבל. לאחר מכן שימש כסגן מפקד עוצבת ברעם.

בשנים 2008 - 2006 פיקד על חטיבת עודד, בין היתר במלחמת לבנון השנייה. סעב הוביל את חייליו קרבות על מרג' עיון ואל-ח'יאם. בעת מבצע עופרת יצוקה שימש סעב כמפקד מחוז מרכז בפיקוד העורף, ולאחר מכן מפקד מחוז צפון וחיפה בפיקוד העורף, בין היתר באירוע השריפה בכרמל. בנוסף שימש סעב כמדריך בקורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים רב חילי במשך שנתיים.

אל"מ אנואר סעב

סעב הוא בוגר המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה וכן השתלם בקורס בחיל הנחתים האמריקני, למעשה הקצין הדרוזי הראשון בוגר פו"מ מרינס.

כמו כן לסעב תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון, תואר שני במדע המדינה באוניברסיטת חיפה ותואר ראשון נוסף במשפטים.

תגובות

8. עספאני לפני 2 שנים
אנואר ואמל נקיים מכל רבב
7. גבי מהמרכז לפני 2 שנים
יש לינק כנראה זה הפעלת קשרים בצורה חשופה מדי
6. דרוזי לפני 2 שנים
כולם אמל ואנור
5. אא לפני 2 שנים
אא
4. כרמלי לפני 2 שנים
יום שחור
3. רביע חסון לפני 2 שנים
חברים
2. דורזי מהגליל לפני 2 שנים
לבי איתכם אנואר ואמל
1. צעיר לפני 2 שנים
בושה למדינה ושימו לב

מומלצים