אנואר סעב "מערכת החינוך הדרוזית צריכה רפורמה רצינית"

אל"מ עו"ד אנואר סעב תושב אבו סנאן, אישיות מיוחדת ובולטת בנוף הישראלי, שעבר בכל התפקידים בצבא ופיקד על חטיבה תשע במלחמת לבנון השנייה, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון על הגדוד הדרוזי שפורק שלדעתו זו טעות גדולה וההשתלבות של החיילים הדרוזים בצבא.

06.10.2021 מאת: חסין חלבי
אנואר סעב "מערכת החינוך הדרוזית צריכה רפורמה רצינית"

 

אלוף משנה במילואים אנואר סעב, שפיקד על גדוד 299 בגבול לבנון, זרעית, הר דב בצפון, עו"ד במקצועו ואיש פעיל בחברה ובעל חברת הייטק נדין טק שמעסיקה עשרות צעירים וצעירות דרוזים.

 

את אנואר פגשנו בערב השקת ספר תולדות ומורשת גדוד חרב 299, אנואר לא מהסס להגיד את דעותיו בצורה הכי ברורה לגבי פירוק הגדוד שלדעתו זו הייתה טעות גדולה "אני הייתי בדעה שאסור לפרק את הגדוד ואת זה אמרתי לרמטכ"ל, אפשר היה לצמצם את הגדוד, אבל לא לפרק. פירוק הגדוד הדרוזי זה היה לפרק את המורשת וזו הייתה שגיאה. מורשת לא עוזבים, גדוד 299 עשה דברים מאוד יפים, ושמר על גבול המדינה לאורך שנים, שירתו בו החברים הכי טובים והוא ראוי לכל ההערכה".

 

בעניין השתלבותם של החיילים הדרוזים בצבא, אנואר אומר שההשתלבות היא מצויינת ומבקר את מערכת החינוך המגזרית, "מערכת החינוך הדרוזית צריכה רפורמה רצינית, החיילים שלנו משתלבים יפה בצה"ל ונמצאים בכל יחידה בצה"ל, הם לוחמים מצויינים ומוצלחים".

 

 

אנואר החל את דרכו הצבאית בגדוד חרב ועבר מסלול הכשרה כלוחם. לאחר קורס מ"כים חי"ר שימש כמדריך בגדוד 906 (שועלי הנגב). בהמשך השלים קורס קציני חי"ר. לאחר מכן שימש כמפקד מחלקה ומפקד פלוגה בגדוד חרב. בתפקידו הבא שימש סעב כמפקד פלוגה בחטיבת ביסלמ"ח. בהמשך שימש כמפקד גדוד חרב וכסגן מפקד חטיבת שומרון, בין היתר עם פרוץ האינתיפאדה השנייה באירועי קבר יוסף והר עיבל. לאחר מכן שימש כסגן מפקד עוצבת ברעם.

 

בשנים 2008 - 2006 פיקד על חטיבת עודד, בין היתר במלחמת לבנון השנייה. בעת מבצע עופרת יצוקה שימש סעב כמפקד מחוז מרכז בפיקוד העורף, ולאחר מכן מפקד מחוז צפון וחיפה בפיקוד העורף, בין היתר באירוע השריפה בכרמל. בנוסף שימש סעב כמדריך בקורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים רב חילי במשך שנתיים.

 

סעב הוא בוגר המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה וכן השתלם בקורס בחיל הנחתים האמריקני, למעשה הקצין הדרוזי הראשון בוגר פו"מ מרינס.

 

 

אנואר סעב גדוד חרב 299

תגובות

מומלצים