אנואר "שכחו אותנו בבית ואמרו עוד מעט יצאו מהבית"

האיש שלא עוצר ממשיך להוביל ולעשות, העיקר שהמעמד הדרוזי תמיד יהיה בראש התורן, עו"ד אנואר סעב בשיחה לפורטל הכרמל מדבר על המאבק הדרוזי והמכשולים שבדרך ובעיקר אנואר מחדד "להמשיך לשמור על כבוד אחד לשני".

09.09.2018 מאת: חסין חלבי, אמילי חלבי
אנואר "שכחו אותנו בבית ואמרו עוד מעט יצאו מהבית"

צילום מטה המאבק

אנואר סעב אל"מ במיל' שפיקד על חטיבה במלחמת לבנון השניה, עו"ד במקצועו ואיש פעיל בחברה ובעל חברת הייטק נדין טק שמעסיקה צעירים וצעירות מהפריפריה, וממובילי המאבק נגד חוק הלאום.

עו"ד אנואר סעב: "יש משהו חזק שחסר לנו בעדה הדרוזית, שזה החובה והאחריות שלנו כלפי עצמנו, וזה לשים את האינטרס הכללי לפני האינטרס הפרטי".

"בעיות העדה הדרוזית מסתכמות בשלושה דברים, חינוך תעסוקה ותכניות מתאר, דרך התעסוקה אפשר לשפר את החינוך, להשקיע מהכיס הפרטי ולהביא פרנסה זה צריך הרבה אומץ".

אנואר סעב: "חוק הלאום פגע בדרוזים ובברית החיים עם היהודים, היום נתניהו יודע שצריך ליצור את התיקון, התיאום שלנו בתוך הקבוצה ועם ראשי הרשויות הוא מושלם ויש שיח בריא".

"ראשי הרשויות הם מעצבים לנו את החינוך התעסוקה והכל, לכן ככל הנראה אני אתמודד על הרשות המקומית באבו סנאן בקדנציה הבאה".

אנואר סעב: "הנוער הדרוזי הבין שאי אפשר יותר עם כבוד וכו', הם רוצים תוכן, לכן מערכת החינוך צריכה להשתנות".

"יש לנו כוונה לדאוג שהנוער שלנו יקבל את הזכויות שלו, יש לנו נוער מצוין ונשים מצויינות, אנחנו ביקורתיים כלפי עצמנו יותר מדי".

אנואר סעב התייחס לסוגיית השר איוב קרא לגבי חוק הלאום: "המדיניות של איוב היא פסולה בעיני, החתימה על החוק והובלתו זה רע, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, לדעתי שר וחברי כנסת דרוזים הם יכלו להשפיע ולעשות כאב ראש לממשלה, לצערי שם כשלנו, איוב שר כמו כל השרים, והוא עושה את עבודתו, הוא מייצג את עצמו ולא מייצג אותי, אני מעריך את האיש בהישגיו לא מעריך אותו בדרכו, אי אפשר לבטל את האיש כשר".

אנואר סעב: "קרה משהו מאוד מעניין בעדה הדרוזית, מתוך 6000 סטודנטים 4000 בנות, זה מהפך, במאבק נגד חוק הלאום, הנשים הדרוזיות נרתמו יחד איתנו ובשישי האחרון הובילו את השיירה מלטרון עד לבית הנשיא".

אנואר סעב: "אנואר סעב, אמל אסעד, ספואן מריח ורבים טובים אחרים, קמו נגד חוק הלאום, כי הבינו שנחצה קו אדום, נתניהו חשב לפי הדברים ששמע מהשר קרא שהדרוזים ישמחו לחוק, הם לא ציפו לזה".

אנואר סעב: "אני קורא לכל העדה הדרוזית להתייצב בכנסת בפתיחת מושב החורף, ולדרוש לתקן את חוק הלאום".

אנואר סעב: "לנוער הדרוזי, אל תקשרו את החובות שלכם והתרומה שלכם עם הזכויות שלכם, נותנים חובות כי מאמינים בזה, הצבא והתרומה לא בתוך הויכוח הזה של חוק הלאום, היום יש ירידה בשירות לאומי וזה לא טוב, במכינות הצבאיות יש ירידה וזה לא טוב. תלמדו להגיד את הדברים שלכם בצורה אמיתית וטובה".

לכל הדברים בסרטון

 

תגובות

6. גמאל עאמר לפני 9 חודשים
גוליס
5. עספאוי לפני 9 חודשים
לאנואר ויתר המטה הידד
4. אמיר לפני 9 חודשים
כולנו צריכים להיות מלוכדים
3. רימא כיוף לפני 9 חודשים
אנואר סעב
2. דרוזי לפני 9 חודשים
שירבו אנשים כמוך בעדה
1. ריאד חסיסי לפני 9 חודשים
לפעול במקביל

מומלצים