אסם זכתה באות לאוטמן על שילוב האוכלוסייה הערבית בחברה

על פי הלמ"ס, רק 5% מהעובדים בסקטור העסקי באים מהחברה הערבית בישראל, המהווה 20% מאוכלוסיית האזרחים במדינה, קבוצת אסם החליטה להרים את הכפפה ולהוביל את השינוי בקרב הקהילה העסקית. 

09.01.2018 מאת: פורטל הכרמל
אסם זכתה באות לאוטמן על שילוב האוכלוסייה הערבית בחברה

בשל תמונת המצב נשיא המדינה רובי ריבלין בשיתוף עם collective impact, חיפשו חברות מובילות במשק, שייקחו על עצמם וייצרו באופן מעמיק שינוי בחברה הישראלית.

קבוצת אסם החליטה להרים את הכפפה ולהוביל את השינוי בקרב הקהילה העסקית. 

החברה שמה לה כיעד להגדיל את מספר העובדים מהחברה הערבית.  ואכן - את שנת 2016 סיימה אסם עם עליה של 227 במספר העובדים מהחברה הערבית, מ-385 ל-612 עובדים, כלומר צמיחה של 71%.

גיוס העובדים באסם נעשה למגוון חטיבות הפעילות בחברה: חטיבת המכירות והסחר גייסה 107  עובדים מהחברה הערבית, גלידות נסטלה – 76 עובדים, למפעל ביוקנעם הצטרפו עוד 31 עובדים מהחברה הערבית, למפעל בונז'ור בקרית גת הגיעו עוד 20 עובדים ולשאר חטיבות הפעילות גויסו 20 עובדים. בנוסף לגיוס של 254 עובדים חדשים מהחברה הערבית, 20 איש מהחברה הערבית קודמו לתפקידי מפתח בחברה.

בשנת 2017 אסם אף  הגדילה את ההישג , כאשר קבוצת אסם החליטה להרים את הכפפה ולהוביל את השינוי בקרב הקהילה העסקית. מהחברה הערבית, כלומר 27 עובדים בממוצע לחודש. 

בכדי להגיע לשיעור העסקה גבוה במגזרים השונים, עורכת אסם סדנאות והכשרות לגיוס וניהול סביבה רב תרבותית, לוקחת חלק בירידי תעסוקה ייעודיים למגזרים השונים ועורכת שיתופי פעולה עם ארגונים שונים, כדוגמת קולקטיב אימפקט, קו משווה, אלפאנר, ריאן ועולים ביחד. החברה גם עורכת פורום עמיתים מהחברה הערבית, כצוות התורם בפיתוח פתרונות וייזום רעיונות.

על מאמציה והצלחתה בהגדלת שיעור העובדים מהחברה הערבית בחברה קיבלה קבוצת אסם את אות הגיוון התעסוקתי לחברות בעלות תעסוקה מגוונת ומכילה של ארגון "מעלה". 

איציק צאיג, מנכ"ל קבוצת אסם: "אנו מאמינים כי גיוון תעסוקתי מעשיר את החשיבה הארגונית, מספק ריבוי דעות וכישורים ומעודד חדשנות ויצירתיות. שנית חשוב לנו שהרכב העובדים בחברה ישקף ככל שניתן את החברה הישראלית. כחברה מובילה בענף המזון שמוכרת את מוצריה בכל הארץ והצרכנים מהווים את כלל האוכלוסייה במדינת ישראל על כל רבדיה, הרי שישנה חשיבות שגם בקרב העובדים המועסקים בחברה יהיה ייצוג הולם לכלל האוכלוסייה. חשוב שחברות הפועלות בארץ ישקיעו במתן הזדמנויות תעסוקה וקידום למגוון הקהלים בכדי ליצור חברה בריאה ושוויונית יותר".

תגובות

1. חלבי מגד סעיד לפני 11 חודשים
ברכות לידידי מר איציק סאיג

מומלצים