בהמשך לביקור פרקליט המדינה בדליה

פרקליט המדינה שי ניצן והנהלת פרקליטות המדינה ופרקליטי המחוזות, ביקרו בדאלית אל כרמל, להכיר מקרוב את העדה וההתפתחות שישנה בנושא ההשכלה של נשים ובעיקר הצעירים במסגרת המכינה הקדם צבאית.

24.02.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בהמשך לביקור פרקליט המדינה בדליה

הביקור ביוזמתו של מנהל המחלקה הפסקאלית בפרקליטות המדינה עו"ד כמיל עטילה מבית ג'אן, ובליווי סמנכ"ל התפעול והלוגיסטיקה במשרד המשפטים מופיד גאנם.

הביקור נפתח בקרן הכרמל במנזר המוחרקה בהרצאה מרתקת מפי הסופר,המשורר והמחנך נביל נסראלדין, אודות המיקום הגאוגרפי, הקשר של המקום לדתות המונותאיסטיות בכלל ולעדה הדרוזית בפרט, תוך הדגשת מאפייני העדה הדתיים והחברתיים והקשר שלהם למדינת ישראל. אשר כללה סיור בדרך נוף הכרמל ותצפית על עמק יזרעאל.

הנהלת הפרקליטות המשיכה לחוויה קולינרית מיוחדת "במטבח של נורה", אשר הציגה בפני האורחים את שילוב הנשים הדרוזיות בתעסוקה ובהשכלה הגבוהה. לצד חשיפה למאכלים הדרוזים האותנטיים. 

 בהמשך ביקרה הנהלת הפרקליטות בבית יד לבנים ובמכינה הקדם צבאית כרם אל, אשר במהלכם נפגשה עם ח״כ לשעבר אמל נסראלדין, יו״ר בית יד לבנים, ומנהל המכינה הקדם צבאית הדרוזית מוניר מאדי, שדיברו בהרחה על פרויקט הנצחת החללים הדרוזים וקידום פרויקטים למען העדה בכלל. לצד זה ובנוכחות הפורם המכובד העניק חכ"ל אמל נסראלדין תעודת הוקרה למופיד גאנם על פועלו במסגרת צהל, ותרומתו לבית יד לבנים ולמכינת כרם אל.

בנוסף התקיים מפגש של מנהלי הפרקליטות עם חניכי המכינה הצבאית "כרם-אל" שסיפרו על ברית האחים שנרקמה בין חניכי המכינה המשלבת נוער דרוזי ויהודי, המעורבות ההדדית, הערכים והאתגרים המשותפים. מנהלי הפרקליטות ענו לשאלות החניכים אשר התעניינו בעשיית הפרקליטות.

את הידיעה העביר, דובר הפרקליטות עו"ד אמיר זגייר.

 

תגובות

מומלצים