בן 43 מעוספיה מואשם בהצתת חורש בכרמל 

לפני חודש הגיע הנאשם עם רכבו לחניון הרקפות שבהר הכרמל והחליט לשלח אש במזיד בעצים, בצמחיה ובחורש טבעי שהינו אתר טבעי באמצעות מצית ונייר טואלט שהיו ברשותו. כתוצאה מההצתה, פרצה שריפה והנאשם עזב את המקום, לאחר כשבועיים חזר למקום והצית שוב את החורשה.

06.11.2017 מאת: פורטל הכרמל

שריפה בחורש רכס הכרמל, צילום דוברות משטרת ישראל

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) באמצעות עו"ד ענת שטיינשניד, הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד פואד שאמה (43) מעוספיה בגין שתי עבירות של הצתה.

על פי כתב האישום, בתאריך 03.10.17 הגיע הנאשם עם רכבו לחניון הרקפות שבהר הכרמל והחליט לשלח אש במזיד בעצים, בצמחיה ובחורש טבעי שהינו אתר טבעי באמצעות מצית ונייר טואלט שהיו ברשותו. כתוצאה מההצתה, פרצה שריפה והנאשם עזב את המקום.

הנאשם, החליט לאחר כשבועיים לחזור על מעשיו ולהצית שוב את החורשה במטרה לפגוע באתר הטבע ובצמחיה. כתוצאה מההצתה, פרצה שוב שריפה והנאשם עזב את המקום. 

יצוין, שבשני המקרים הוזעקו כוחות הכיבוי למקום ומנעו את התפשטותה של השריפה.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר כתבה עו"ד ענת שטיינשניד  כי "מעשי ההצתה הם מעשיים חמורים. עבירת ההצתה הינה מן החמורות שבעבירות, מי שמתיר לעצמו לסכן בדרך זו רכוש, עשוי להוסיף ולסכן את זולתו גם בנסיבות אחרות, בין אם בשידול ובין אם בביצוע".
 

תגובות

מומלצים