בני 60 נשאר להם עוד 60

ילדי 1959 של עוספיה נפגשו במפגש השנתי של השכבה באולמי שפיק בדליה, בין המשתתפים נשים וגברים, בלטו עמאד תלחמי, ד"ר אמין זידאן שהרצה בנושא מחלות לב וכלי דם ואירועים מוחיים, למשתתפים חיכתה ארוחה עשירה שהכין השף אדהם בדרייה.

25.05.2019 מאת: פורטל הכרמל

ד"ר אמין זידאן מחלות לב

 

זו כבר מסורת שילדי עוספיה ילידי שנת 1959 נפגשים מדי שנה, מעלים זכרונות ושומעים הרצאות.

השנה ליוו את הערב סיפורים של החברים ובין היתר שירה עממית של נגיב סגים.

ד"ר אמין זידאן רופא מאוחדת עוספיההרצה לבני הכיתה על אורח חיים בריא, היה לו חשוב להציג את כל הגורמים המשפיעים לתמותה בקרב אנשים שמתבגרים, בעיקר בהשמנה, עישון ותזונה לא נכונה, וסיבות אחרות שבעיקר גורמות ללחץ והתמו

התקף לב, מתרחש כשאחד או יותר מעורקי הלב נחסמים, התפקיד של העורקים האלה הוא להעביר לתאי הלב חמצן וחומרים מזינים כדי שיוכלו לתפקד, כשמתרחשת חסימה בעורק, דם לא מגיע לרקמת הלב ותאים יכולים למות מצב שעלול לפגוע בפעילות הלב.

 

 

מחלות לב וכלי דם, הן מגורמי המוות העיקריים בעולם, אחת הסיבות השכיחות למחלות לב וכלי הדם, היא חסימה הנוצרת כתוצאה מהמצטברות רבדים טרשתיים בדופן העורקים, הנקראים פלאקים.

הפלאקים נוצרים כאשר השכבה הפנימית של העורק נפגעת, ועל האזור הפגוע מתיישבים שומנים, כולסטרול, סידן, תאים הקשורים לתהליכי דלקת ועוד.

תהליך זה נקרא טרשת עורקים הסתיידות עורקים - סתימת עורקים והוא הגורם למחלת הלב הנפוצה הנקראת מחלת לב כלילית או מחלת לב איסכמית כידוע, גורמי הסיכון העיקריים לפתח מחלת לב, הינם עישון, היעדר פעילות גופנית, יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, השמנת יתר, סוכר גבוה בדם, גיל, מין וסיפור משפחתי של מחלת לב וכלי דם.

 

 

לסרטון 2

 

תגובות

מומלצים