גהאד מוסטפא וקבר רבי ישמעאל גדול

אמונה הובלה ומנהיגות זה מה שמייחד את חבר הליכוד גהאד מוסטפא, תושב הכפר הדרוזי סאג'ור, שבחלקה שלהם נמצאת חלקת הקבר של רבי ישמעאל כהן גדול, שהמשפחה שומרת עליה עוד מלפני קום המדינה, סרטון

24.12.2018 מאת: פורטל הכרמל
גהאד מוסטפא וקבר רבי ישמעאל גדול

גהאד מוסטפא ובני משפחתו אנשים שיודעים לארח ולתמוך, הוא ישראלי לוחם למען ארץ ישראל, מזה זמן הוא מתמודד ברשימת הליכוד לכנסת והפעם הוא לא מוותר על המקום הדרוזי בליכוד ומבטיח שהפעם לא יתן לאף אחד להשתלט על המקום הזה בשם הדרוזים, אפילו אם זה יחייב אותו ללכת לבית המשפט העליון.

גהאד: "מותר לכל חבר ליכוד שלא כיהן בכנסת להתמודד על המקום הזה ולא אחד שכבר כיהן כמה קדנציות נבחר במקום זה ובפועל לא משרת את העדה הדרוזית".

גהאד התייחס לחוק הלאום: "זכותו של העם היהודי לחוקק חוק במדינה שלו, מצד שני אני כועס על ראש הממשלה נתניהו, שטעה שלא עירב את חברי הליכוד שרואים בו מנהיג והלך לשבת עם כל מני אנשים ולא התייעץ איתנו".

גהאד לוקח אותנו לסיור בחלקת הקבר של רבי ישמעאל בן אלישע כהן גדול, שנמצאת בחלקת משפחת מוסטפא בצמוד לבית הקברות הפרטי של המשפחה. הסבא והדודה טיפלו בקבר וחיו כל אחד מהם מעל מאה שנה. גהאד ומשפחתו ממשיכים את המסורת.

רבי ישמעאל בן אלישע כהן גדול היה תנא וכהן גדול המוזכר בדברי חז"ל, לפי תיאור דמותו, היה רבי ישמעאל בן אלישע מראשי הדור הראשון של התנאים, ושימש ככהן גדול בבית המקדש השני. היה מעשרת הרוגי מלכות, והוצא להורג יחד עם רבן שמעון בן גמליאל הזקן, ע"י הרומאים.

 

גהאד מוסטפא 2018

תגובות

מומלצים