דניאל כיוף רס"ר התקשוב של ספינת אח"י עצמאות

החודש התקיים טקס הגעת ספינת הטילים מדגם 'סער 6' אחי עצמאות, הספינה הגיעה מגרמניה אל חופי ישראל לאחר מסע שארך כשבועיים ולראשונה עוגנת בבסיס חיפה של זרוע הים. רס"ר התקשוב של הספינה רס"ל דניאל כיוף מעוספיה.

31.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
דניאל כיוף רס"ר התקשוב של ספינת אח"י עצמאות

 

פרוייקט ספינות המגן, אשר נבנו במספנות בקייל שבגרמניה, כוללות 4 ספינות טילים מדגם ״סער 6״ שעתידות לשרת בזרוע הים הישראלית.

 

החודש הגיעה האונייה השלישית במספר, אח"י עצמאות. הגעת הספינה מסמלת אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה המשאבי-כלכלי של מדינת ישראל. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל בים.

 

רס"ר התקשוב של הספינה הוא רס"ל דניאל כיוף, בן 23 ומתגורר בעוספיה. דניאל התגייס בשנת 2016, עבר קורס סטי"לנים והגיע לספינת אח"י חנית, שם שירת כשנתיים. לאחר מכן, שובץ לספינת אח"י אילת ושם שירת כאיש קבע במשך תקופה ארוכה, בזירת ים סוף.

 

 

דניאל מגיע ממשפחה בה לא מעט מבניה משרתים בזרוע הים ובצה"ל בכלל. בן דודו משרת בתפקיד משמעותי בזרוע, והוא גם קרוב משפחה של אלוף (במיל') כמיל אבו רוקום, מתאם פעולות הממשלה בשטחים לשעבר. בן דודו בדיע הכיר לו את זרוע הים, ומסיפוריו על שירותו הצבאי דניאל החליט שגם הוא רוצה להתגייס לזרוע הים.

 

במסגרת הפרויקט, רס"ל דניאל כיוף למד ברפאל ולקח חלק משמעותי בפיתוחים ומערכות שונות בזרוע הים ובספינות. הוא מספר כי הוא מרגיש מחובר מאוד לזרוע ולתפקיד וכי החוויה של הבאת ספינת אח"י עצמאות לארץ הייתה משמעותית מאוד עבורו. "זו הייתה חוויה מדהימה שלעולם לא אשכח", הוא משתף.


 

פורטל הכרמל

תגובות

1. בהצלחה לפני 16 ימים
המון הצלחה

מומלצים