דרוזים סורים מודים לכורדים ולדרוזים בישראל

במעמד זיכרון של אנשי אלקראמה שהוביל בעבר המנוח שיח' פהד אלבלעוס, שהיה אחד הלוחמים שיצר משמר חמוש ששמר על הכפרים בהר הדרוזים ונרצח בפיגוע תופת, שיח' אבו חסן יחיא אלחג'אר במעמד הזיכרון בהתבטאות יוצאת דופן מודה לסיוע של הכורדים ולדרוזים בישראל.

28.07.2019 מאת: חסין חלבי

الشيخ ابو حسن الحجار سوريا

 

שיח' אבו חסן יחיא אלחג'אר אומר: "מעולם לא היו לנו בעיות ומחלוקות עם העדות שחיות באזור, חיינו בשלום יחד בהרמוניה והתחלקנו באוכל והרגשנו משפחה אחת גדולה".

"שיח' אבו פהד אלבלעוס ז"ל אמר דאז או שחיים בכבוד או שמתים בכבוד, לא ניתן לאף אחד להשפיל את העדה ובניה, מבטיחים לכולם שהיום ובעוד שנה ובעוד שנתיים נמשיך לשמור על הר הדרוזים וכל העדות שחיות בו יחד איתנו, כל כפר דרוזי במזרח או במערב הר הדרוזים הוא בשר מבשרינו ולא ניתן שיפגעו בו".

שיח' אבו חסן יחיא אלחג'אר: "במעמד זה חשוב להודות לאחים הכורדים שסייעו לנו והציעו שימסרו לנו שבויים של דאעש כדי שנוכל לשחרר את החטופים שלנו, הכורדים עם שסבל וניצח כמו שאנחנו סבלנו ועדיין עומדים בכבוד כדי לשמור על הכפרים שלנו והמהות שלנו".

"זו הזדמנות להודות לאחים שלנו בני העדה הדרוזית בישראל ובראשם שיח' מוופק טריף, על הסיוע שהושיטו לנו במשך כל התקופה הקשה הזו, כדי להמשיך ולשמור על השקט בכפרים שלנו ושאף אחד לא יפגע".

שיח' אבו חסן יחיא אלחג'אר: "היום אנחנו מעבירים מסר ומי שאומר שאנחנו אנשי אלקראמה רוצים לפגוע באנשים או שאנחנו מבצעים חטיפות הוא טועה, מי שבא איתנו לטובת המטרה אנחנו מוכנים להיות חיילים שלו, מי שיגיד שאנחנו מתנכלים לאנשים ולא נמצאים כדי לשמור על המקום, אנחנו מוכנים לעזוב".

"לנו יש ערך עליון לאנשי הדת שלנו ולדרוזים בישראל שנתנו את כל כולם, כדי שאנחנו נמשיך להתקיים בכבוד, אנחנו לא נאכזב אותם".

 

תגובות

מומלצים