ד"ר גדעון קופרניק לעבור את גיל המעבר בשלום

ד"ר אמין זידאן שמוביל את מרפאת מאוחדת המזרחית בעוספיה, גייס לטובת המבוטחים את ד"ר גדעון קופרניק, אחד המומחים לגיל המעבר שהופך להיות קטלני למשפחות רבות, רק האישה ועוד חיה דומים בדפוס החיים, נשים רבות מהכרמל הגיעו ללמוד על הנושא, סרטון.

20.06.2019 מאת: חסין חלבי
ד"ר גדעון קופרניק לעבור את גיל המעבר בשלום

 

בעולם כל חיה שמפסיקה להוליד ילדים מתה, חוץ מהאישה והלוויתן אורוקה, שהנקבה חיה  29 שנים והזכר עד גיל 17. אין הסבר לדבר הזה, אבל מה שמעניין בכל הנושא, שאם לא מודעים לבעיה ולא מטפלים נכון משפחות מתפרקות, או שהופכים את חייהם למריבות וסכסוכים.

נשים רבות סובלות מבעיות האל-וסת, אבל כאשר יש הפסקה קבועה ומלאה של הוסת זהו גיל המעבר שמהווה פרק מעבר בחיי האישה משלב פוריות לשלב חוסר פוריות.

הנשים שנכחו בהרצאה של ד"ר גדעון קופרניק במרפאה המזרחית בעוספיה, לא רצו ללכת וישבו שעתיים, הומלץ בהרצאות בעניין זה לשלב גם את הגברים שילמדו יותר על הנשים ועל התופעה הקשה שהגבר אינו חווה.

ההרצאה חידדה שאישה בגיל המעבר כל חודש היא מישהי אחרת שחווה שינויים בגוף שלה בהורמונים, מה שגורם לשינויים בדפוס ההתנהגות שלה, לעומת הגבר שאצלו השינויים חלים בפרק זמן של מספר חודשים.

אישה שמפסיקה לקבל מחזור היא אישה חולה בכל המחלות האפשרויות דבר שמאיץ את ההזדקנות, קריטת שחלות דבר לא מומלץ היום, כי לשחלות יש תפקיד אחר להפריש לגוף, עם כריתת הרחם הגוף מסתבך עוד יותר.

זה מתחיל סביב גיל 50, עקב תחילת תהליך ירידה הדרגתית ברמות ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון הגורמים לשינויים בווסת. הורמונים אלו אחראים על תקינות הנרתיק והרחם וכן על מחזורי הווסת והפריון.

תופעות הלוואי שונות מאישה לאישה בגיל המעבר, תסמיני גיל המעבר העיקריים הם: מחזור בלתי סדיר, גלי חום, הזעה מוגברת, פעימות לב מואצות, יובש בנרתיק, דלקות ובעיות אחרות בדרכי השתן או במתן שתן, עלייה במשקל, לרוב כתוצאה מצבירת נוזלים, נשירת שיער, גדילת שיער בפנים, שינויים במצב הרוח, עצבנות, חרדות, דיכאון, נדודי שינה, הפרעות בזיכרון, בייחוד ירידה בזיכרון לטווח קצר, כאבי ראש, עייפות, חוסר ריכוז.

אל-וסת מתרחש לרוב בגיל 48-45 והגיל החציוני בארצות המתועשות הוא כ-51 שנים, אבל חלק לא מבוטל מנשים בעולם המודרני מקבלות אל-וסת מוקדם כאשר גילה של האישה הוא מגיל 35 ומטה. מספר הנשים במצב אל-וסת נמצא בעליה מתמדת מכל מיני סיבות.

ההתייחסות ברפואה המערבית למצב אל-וסת, היא להפסקת הפרשת אסטרוגן. מכאן נגזר הטיפול בהורמונים חלופיים, אסטרוגן, במינונים משתנים.

גיל המעבר מהווה שלב פיסיולוגי בחיי כל אישה באשר היא, חלק מהנשים אינן סובלות כלל מתסמינים כלשהם.

מחקרים הוכיחו שלחץ "סטרס" הוא גורם בעל משמעות חשובה ומיוחדת בתסמיני גיל המעבר המוקדם, ומבטא אירועי חיים של שנים רבות טרם הפסקת הוסת, דוגמת דאגות, חרדה ופחדים, עודף עבודה וכו. אז נשים, תשמרו על עצמכן, אל תחיו בסטרס ודאגות ולא תפגשו בגיל המעבר כל כך מוקדם.

לפני שנה התקיימה פגישה בנושא גיל המעבר כשאישה מפסיקה לקבל ווסת והצרות שבאות, ד"ר יסכה אשר לנדסברג מתייחסת בהרחבה למה שהגבר לא הכיר כאשר אישה מפסיקה לקבל מחזור, הלחץ, גלי החום והסיבוכים שמגיעים יחד, גם האישה שפתאום ברגע לא מכירה את עצמה, מדברים חופשי על מה שלא דיברנו פעם.

 

ד"ר גדעון קופרניק גיל מעבר

תגובות

9. משתתפת לפני 11 חודשים
מעניין וקולע
8. אישה לפני 11 חודשים
כל הכבוד למאוחדת עיספיא
7. ויסאם לפני 12 חודשים
כן ירבו
6. יונס לפני 12 חודשים
כל הכבוד על היוזמה
5. דן לפני 12 חודשים
חומר עשיר וחשוב
4. בחור לפני 12 חודשים
אלוהים שונא את האישה
3. צעירה לפני 12 חודשים
הרמונים הורגים אותי
2. בחור לא צעיר לפני 12 חודשים
למדתי הרבה מאוד
1. ד"ר אמין זידאן לפני 12 חודשים
גם גברים חווים גיל מעבר!

מומלצים