ד"ר ישראל בן דור מחבר הספר אחים לחרב ולתקווה

ד"ר ישראל בן דור מכיר את הדרוזים לא מהיום, הוא התחיל במחקר המעמיק על הדרוזים בישראל והשתלבותם בצה"ל במסגרת ספר זכרונות שיצא לאור לפני 20 שנה, היום משלים את המעגל בספר אחים לחרב ולתקווה על תולדות ומורשת גדוד חרב, סרטון

06.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ד"ר ישראל בן דור מחבר הספר אחים לחרב ולתקווה

 


 

הסופר ד"ר ישראל בן דור, יליד חיפה, כיום מתגורר במצפה טל-אל שבגליל המערבי. אחרי שירות צבאי סדיר ובקבע בתפקידים שונים, פרש מהצבא לטובת החינוך, ד"ר ישראל מורה להיסטוריה ומזרחנות, עוסק בהוראה וחינוך ועבודה במחקר, כתיבת זיכרונות, תיעוד ועריכת ספרים ומאמרים, מחקרים היסטוריים שימושיים.

 

ד"ר ישראל בן דור עזר לפני עשרים שנה לאל"מ מופיד עאמר שהיה מג"ד בגדוד חרב לערוך ספר על הגדוד.

 

ד"ר ישראל בן דור: "אני תמיד מנסה לעשות שילוב של האקדמיה ושל החיים, לקחתי חומר מארכיון צה"ל, אספתי את הסיפורים של אנשים, חוויות, הלכתי בין הבתים צילמתי תעודות ותמונות, למדתי הרבה מהאנשים, ואת כל זה הבאתי בסיפור בספר".

 

ד"ר ישראל: "הספר מספר את סיפורם של האנשים שנאבקו גם להתקדם באופן אישי וגם לקדם את אחיהם וגם להתמודד בתוך צה"ל על מקומם עם הישגים מדהימים, ולקדם את העדה הדרוזית ולסגור פערים".

 

ד"ר ישראל: "לגבי השם של הספר, המונח אחים פשוט וברור וכך אני מרגיש לגבי הדרוזים שהם אחים, החרב היא החרב שנגזר עלינו להחזיק אותה (כפי שאמר משה דיין) כל חיינו במרחב הזה והדרוזים עוזרים בזה. והתקווה שפעם יהיה שלום וכולם יחיו חיים טובים יותר בתוך חברה שוויונית".

 

 

ד"ר ישראל בן דור מחבר הספר גדוד 299

תגובות

מומלצים