האם הושג הסכם לשחרור החטופות הדרוזיות?

תחת חסות ההנהגה הדתית הדרוזית בסוריה ובסיוע הרוסים, שוחררו נשים בדואיות שהיו חטופות בידי דרוזים, אחרי שנשים דרוזיות נחטפו ע"י דאע"ש בסיוע הבדואים באזור סווידה.

30.09.2018 מאת: פורטל הכרמל
האם הושג הסכם לשחרור החטופות הדרוזיות?

אנשי הדת הדרוזים אמרו שזה לא מתאים לדרוזים לחטוף כמו אחרים ולהחזיק אנשים בשבי, כצעד של רצון טוב הוחזרו הנשים שנחטפו ע"י קבוצת דרוזים על מנת לעשות משא ומתן עם דאע"ש ולשחרר את הנשים הדרוזיות החטופות בידי דאע"ש מזה חודשיים.

הנשים הבדואיות הובאו לביתו של ראש העדה יוסף גרבוע בסווידה, בנוכחות ראש העדה חמוד חנאווי, אנשי דת ובכירים בצבא הרוסי, להם נמסרו הנשים.

השאלה שנשאלת, האם הושג הסכם באמצעות הרוסים לשחרור החטופות הדרוזיות?

לכתבה שפרסמנו לפני מספר ימים למה העולם לא שומע על החטופות הדרוזיות?

מזה חודשיים מאז שנחטפו ע"י דאע"ש כשלושים נשים דרוזיות באזור סוידה בסוריה, העולם שותק ושום צד לא מסייע להחזרתן הביתה, בנוסף התקשורת מתעלמת מהסוגיה, קולן של החטופות הדרוזיות לא נשמע כמו שנשמע קולן של החטופות היזידיות, סרטון

הפגנות של תושבים דרוזים סורים במחוז סווידה, מול בית העדה במחוז, בקריאה לשחרר את הנשים הדרוזיות החטופות מזה חודשיים בידי דאע"ש.

המפגינים הזהירו, שאם לא ישוחררו הנשים, האחיות והבנות שלהן, מידי החוטפים, תהיה מלחמה שהגברים הדרוזים יעשו.

אחד המפגינים: "לגבי ההנהגה הדתית הדרוזית, למה לא באים לעמוד איתנו בהפגנה, הם מתעלמים מאיתנו, אנחנו בבעיה והם מסתכלים מהצד, זה לא מקובל".

אחת המפגינות : "החטופות הדרוזיות לא פחות מהנשים היזידיות, שקולן נשמע בכל העולם, למה קולנו לא נשמע?, רוצים לדעת מי עומד מאחורי החטיפה".

מפגין: "התקשורת מתעלמת מפרשת החטופות הדרוזיות, אנחנו מבינים שהשלטון הסורי הוא האחראי והוא יודע איפה החטופות, הוא צריך להחזיר אותן".

קישור לכתבה בעניין, על חכ"ל מגלי והבה תחת הכותרת :" הדרוזים out of the Game "

לפני חודשיים, בתאריך 27-7-2018 התפרסמו תמונות של החטופות הדרוזיות מסויידה שנמצאות בידי דאע"ש, ארגון דאע"ש שלח את התמונות של החטופות הדרוזיות מכפר שבקי במחוז סווידה, כאשר מאחורי כל אישה וצעירה דגל המדינה האסלאמית.

התושבים המקומיים טענו, כי אין עם מי לדבר במחוז סווידה, כל אחד עוסק בדברים אחרים ובינתיים החטופות עדיין בידי דאע"ש, למרות הטענות של אנשי הארגון שלא פגעו בנשים הדרוזיות ושהם מציבים דרישות בפני השלטון הסורי, כדי לשחרר את החטופות.

משיחה עם תושבים סורים, טענו בפנינו שזה משחק מתואם בין דאע"ש לשלטון הסורי, כדי לגרום לדרוזים להיות אסירי תודה שהשלטון שיחרר והחזיר את הנשים הדרוזיות.

יש לציין שבלילה של  24/7/2018 נמצאו 4 נשים מהחטופות, שתיים ללא רוח חיים ושתיים נמצאו באחת המערות באזור, הם סיפרו שמצאו במערה מסתור במנוסתן מידי לוחמי דאע"ש, לגבי הנשים שנמצאו ללא רוח חיים, אחת נמצאה ירויה, והאחרת נפטרה מתשישות, אחרי מספר ימים התפרסמה תמונה של עוד חטופה קשישה שנפטרה בשבי.

מאז ועד היום הסוגייה הזו לא מקבלת את ההד שלה כדי להביא לשחרור הנשים החטופות.

 

לשחרר את החטופות הדרוזיות

תגובות

מומלצים