הדרוזים בסוריה רגע לפני מלחמת אחים

האנרכיה והמצב הכלכלי הקשה באזור סוידה שנשאר בלי דלק חשמל מים ומזון טרי, מביא כל מני משפחות בסוידה לתקוף אחת את השניה, להשתמש בנשק חם שלטענתם נרכש בכסף מישראל, הכל יוצא משליטה השיח'ים מנסים להשליט סדר במחוז, כבר יש הרוגים, לפרטים

24.04.2019 מאת: חסין חלבי
הדרוזים בסוריה רגע לפני מלחמת אחים

 

באזור סוידה נשארו מעל 400 אלף תושבים דרוזים שחיים בשטח גדול באזור דרום סוריה וגבול ישראל ברמת הגולן, ועוד מעל 200 אלף פליטים דרוזים שנמצאים במדינות אירופה בעיקר, לא כולל הדרוזים הסורים שחיים באמריקה הדרומית ומדינות המפרץ הפרסי.

הארגונים הדרוזים מתנגדי השלטון של אסד הפועלים מאירופה ומדינות ערב, עוסקים בהעברת משאבים לאוכלוסיה המקומית, שלא נשאר לה כלום ובעיקר לשמור על שקט בכפרים ולמנוע מהמשפחות הדרוזיות בסוריה להשתמש בנשק שברשותם.

בשבוע האחרון הייתה פניה מרוכזת לדרוזים בישראל ע"י כל מני דרוזים סורים, שלא להעביר כספים לצורך רכישת נשק ושצריך לפעול ולמנוע כל מזימה של כל מני משפחות באזור סוידה לפעול אחת נגד השניה, וגם לא לפעול נגד השכנים הבדואים באזור, כי כבר קרו מקרים ודברים כאלה צפויים להביא את כל האזור למלחמה מיותרת.

חלק ממתנגדי השלטון טענים שמי שעומד מאחורי המצב הזה הוא השלטון הסורי, שעושה מה שבא לו ומפעיל את אותן משפחות להפיר את הסדר בכפרים הדרוזים, ע"מ שיהיו הרוגים בכפרים ובין היתר גם לתקוף ולהרוג בדואים באזור, כדי לגרום לבלבול ומתח בכפרים.

חלק מהדרוזים החיים בסוריה טוענים שאותם אנשים מוכרים לכולם, והם מיעוט שמביא מלחמה ללא סיבה, כאשר הגורם הוא הנשק שהם מחזיקים ומשתמשים בו לשווא ברחובות, שזה לירות באוויר ובעיקר להפחיד ולאיים.

המצב שנוצר גרם לילדים/ות ולנשים לפחד לצאת מהבית ולהסתובב חופשי בכפרים, מאחר והם עלוללים להיפגע כתוצאה מהתקפה או חטיפה ע"י כל מני גורמים מקומיים, בעיקר כדי להשיג שליטה ומזון.

חלק מהמתנגדים למשטר הסורי טוענים כי נוצר מצב שהכסף של הדרוזים מישראל גרם לתושבים הסורים להאשים את ההנהגה הדתית בסוריה בשחיתות ובגניבת הכסף, וזאת לאור הפרסומים שהדרוזים מישראל העבירו סכומים גדולים לסוריה, הטענה היא לאן הכסף הזה הגיע?, הדבר הזה מביא רבים מהציבור הדרוזי בסוריה, לא לכבד את ההנהגה הדתית בסוריה, כמו שעשו בעבר.

רבים מאלו שדיברנו איתם מפנים אצבע מאשימה לדרוזים בישראל ומצד שני מבקשים מהדרוזים בישראל להשפיע על כל אחד ואחד באזור סוידה, שיעשה הכל כדי לשמור אחד על השני כאחים ולא להיות אויבים.

כל מי שעוקב מזה שנים אחרי מלחמת האחים בסוריה, מבין שהיום הזה היה צפוי להגיע, יום אחרי הרגיעה שהושגה בשטח הסורי.

אותם חיילים סורים שהשתחררו וחזרו לכפרים שלהם, פתאום חיים במצב שאין דלק, אוכל וסמים, הם מוכנים לעשות הכל כדי להשיג את מבוקשם, מספרים שבאחד הכפרים שתי נשים נאנסו ע"י אלמונים בשעות חשיכה, תושבי האזורים האלה מספרים שלא זוכרים ימים קשים כאלה בסוריה ובמיוחד אצל הדרוזים.

חשוב לציין שחלק ממתנגדי השלטון מאמינים שהשלטון של אסד הוא זמני ובקרוב הוא יסתיים ולשם כך צריך להיערך לבניה חדשה של כלכלה ושלום וביטחון המקום, במקום להרוג אחד את השני.

בשבוע האחרון ההרודים הצעירים בקרב הדרוזים הסורים, היו מיותרים והיה אפשר למנוע את המצב הזה.

הסרטון המצורף, הוא חלק מהפעילות שמכובדים בכפרים הדרוזים בסוריה, פועלים להשליט סדר.

 

דרוזים בכפר ערמאן בסוריה

תגובות

2. דרוזי לפני 1 שנה
הם הגזמו
1. شيخ مدين לפני 1 שנה
حرام الكذب

מומלצים