הדרוזים הפגינו נגד המדיניות ודרשו שוויון

התמונות של רבבות המפגינים בככר רבין ממשיכות לעלות ולרשום הישג והצלחה לעצרת, למארגנים ולקהל המפגינים האיכותי שהפגין בכבוד ושמר על סדר מופתי וניקיון, ובעיקר עם ישראל שהגיע וחיבק את האחים הדרוזים.

05.08.2018 מאת: פורטל הכרמל
הדרוזים הפגינו נגד המדיניות ודרשו שוויון

רבבות בני אדם הפגינו בכיכר רבין בתל אביב נגד חוק הלאום.

בפתח העצרת אמר שיח' מוופק טריף: "למרות הנאמנות הבלתי מסויגת שלנו, המדינה לא רואה בנו שווים. כמו שאנחנו נלחמים על קיומה וביטחונה של המדינה, אנחנו נחושים להילחם יחד אתכם על אופיה ועל הזכות לחיות בה בשוויון ובכבוד. ישראלים אנחנו, אחים אנחנו, אני רואה אתכם כאן בהמוניכם מזדהים איתנו וזה מחמם את הלב, מודה לכם בשם אחי הדרוזים, זוהי ישראל היפה, אשר כולנו נהיה גאים להיות אזרחיה, בשותפות אמיתית".

אל"מ במיל' אנואר סעב, שהוביל את המאבק, יחד עם תא"ל אמל אסעד, וסא"ל ספואן מריח, ונציגי מטה המאבק, הקצינים, יו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות ראש מועצת חורפיש מופיד מרעי, קאסם הנו, אסעד סובח, בהגאת גאנם, מוניר דאהר, סמיר אסעד, יריב סעיד, וגדי סרחאן, עמאד שחידם, גבר חביש, וד"ר ריקי טסלר.

כל ראשי הרשויות הדרוזיות כולל נאבסו מכפר כמא  הצרקסי התייצבו יד אחת בארגון ובעבודה ע"מ שהעצרת תצליח.

מופיד מרעי: "אנחנו ראשי הרשויות שילמנו את כל האוטובוסים ועוד, כל מועצה שילמה עשרת אלפים שקל, והבאנו את כל הקהל עם מערכת שליטה לתפארת". 

מופיד פעל בכובע יו״ר הפורום של ראשי הרשויות, והיה ממובילי הדיונים מול רוה״מ וקצין בכיר בפורום הקצינים וגם אח שכול, שעמד יחד עם מטה המאבק, מאחורי כל המאמצים, הבג״ץ, המו״מ עם לשכת רוה״מ והמחאה בככר רבין.

אנואר סעב: "כולנו ביחד באנו להפגין אחדות, באנו להזדהות, בלי מפלגות ופוליטיקה".

העיתונאי רפיק חלבי, ראש מועצת דליה, הנחה את הערב : "זהו יום ההולדת הראשון של העדה הדרוזית בישראל".

תא"ל אמל אסעד הודה לכלל הישראלים, שהגיעו להזדהות בעצרת, והזכיר לכולם את היסודות עליהם קמה מדינת ישראל האהובה ליהודים ולדרוזים כאחד. "אנחנו מוכנים לקיים שיח עם כל גורם בממשלה למען פתרון הסוגייה ולמען עתיד ילדינו".

 

כל התמונות מהעצרת בככר רבין 2018

תגובות

מומלצים