הדרוזים מודאגים לשמור את להבת המורשת דולקת

ההתפתחות הטכנולוגית ותופעת ילדי דור המסכים לא פוסחת על החברה הדרוזית המסורתית המאותגרת בנושא הקשב של בני הנוער למסורת העתיקה, מאות מבכירי העדה הדרוזית הגיעו לכנס לשימור המורשת תחת הכותרת מורשתנו עתידנו.

13.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הדרוזים מודאגים לשמור את להבת המורשת דולקת

 

מכון מחקר מוזיאון, וספרית מורשת עומדים במרכז התכנית הדרוזית למאבק לשימור המורשת הדרוזית בקרב בני דור העתיד.

ההתכנסות התקיימה בכפר פקיעין בגליל במסגרתה הוחלט על האצת וקידום המהלכים הנדרשים לשימור המורשת הדרוזית בקרב דור העתיד.

הכנס שיזם המרכז למורשת הדרוזים בישראל זכה להשתתפות של כלל נכבדי העדה, המנהיג הרוחני השייח' מוואפק טריף, חברי כנסת, אנשי ציבור, ומאות משתתפים.

שייח' מוואפק טריף: "המשימה הדחופה שלנו היא לשמור על ההיסטוריה המפוארת של העדה הדרוזית, כדי לשמור על הלהבה דולקת לאורך שנים, זוהי משימת קודש המשותפת לבני העדה הדתיים והחילונים כאחד ".

מנכל המרכז למורשת הדרוזים בישראל עו"ד מחמוד שנאן, הבטיח בדבריו בכנס כי יקדם במהירות את הקמת מכון המחקר, המוזיאון, וספריית המורשת הדרוזית, ואמר "בפעם הראשונה העדה הדרוזית תקבל את ההכרה המגיעה לה בצדק".

עמיתו ד"ר כמאל שופאנייה, יו"ר דירקטוריון המרכז הוסיף, "הילדים שלנו נמצאים יותר מדי במסכים, וזו הסכנה עבורנו, לאיבוד המצפן והכיוון שלנו, זוהי אחריות של כולנו ללמד אותם את המורשת הדרוזית המפוארת ".

באירוע לקחו חלק ראשי המועצות ינוח גת מודי סעד שבשטחה יוקם המרכז למורשת, עו"ד ראדי נגם ראש המועצה המקומית בית ג'אן, גלאל אסעד מנהל המפקחים במשרד החינוך, ובכירים רבים נוספים.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

5. דרוזי לפני 9 חודשים
צעד חשוב מאוד
4. نش مهم לפני 9 חודשים
تخنولوجيا متقدمة
3. يوسف عامر البقيعه לפני 9 חודשים
تعليق
2. ראיה עתידית... לפני 9 חודשים
חייבים רפורמות ולזרום עם העולם והמדע...
1. מורשת לפני 9 חודשים
עספיא

מומלצים