הדרוזים מכפרי הדרוזים בגולן מפגינים נגד תכנית הסיפוח

מערכת מקורות סאנא הסורית מדווחת על מחאת דרוזים ממג'דל שמס תחת הכותרת "הגולן הסורי הוא אדמה סורית", והם מציינים שזה בא במיוחד לאור הכרת נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ בסיפוח, "הגולן נשאר אדמה סורית ולא ניתן לבנות טורבינות".

14.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הדרוזים מכפרי הדרוזים בגולן מפגינים נגד תכנית הסיפוח

 

אין ספק שבצד השני של רמת הגולן בסוריה ישנם אנשים שפועלים עם גורמים דרוזים מכפרי רמת הגולן כדי להזכיר בכל הזדמנות שהגולן הוא סורי ועכשיו גם עניין הטורבינות, דבר שנמצא במחלוקת באחרונה.

הסורים מציינים בדיווח שלהם: "חוק הסיפוח הבטל שהוציאה ישות הכיבוש הישראלית ב-14 לדצמבר 1981, והכרזתו של הנשיא האמריקאי הפורש דונאלד טראמפ על הכרתו בסיפוח זה, אין ביכולתם לשנות שום דבר מהעובדות ההיסטוריות, הגיאוגרפיה וההשתייכות הלאומית של הגולן הערבי הסורי".

עוד מוסיפים :"תושבי הגולן הדגישו בהודעתם את התנגדותם המוחלטת לכל תוכניות הסיפוח והפקעת האדמות, ובראשן תוכנית הקמת טורבינות הרוח הענקיות באדמותיהם, והדגישו כי הם ימשיכו בהתמודדות עם תוכניות אלו ככל שיהיו ההקרבות, וחזרו על הדגשת נכונותם להקריב את עצמם כדי להגן על האדמה והזהות הסורית והשתייכותם למולדת האם סוריה".

עוד בדיווח:"הלוחם חסן פח’ר אלדין מכפר מג’דל שמס בגולן הסורי הכבוש, אמר לכתב סאנא, כי האזרחים הסוריים בגולן הסורי הכבוש דוחים מכול וכול את החלטת הסיפוח הישראלית הבלתי חוקית לגולן הסורי הכבוש שיחזור למולדת הסורית במוקדם או במאוחר".

פח’ר אלדין הבהיר כי האזרחים הסורים בגולן הסורי הכבוש עומדים יד אחת בפני ההחלטה הגזענית הנ”ל והדגישו את עמידתם האיתנה לצד המולדת האם סוריה.

פח’ראלדין סיכם כי האזרחים הסורים בגולן הסורי הכבוש התנגדו לתוכנית טורבינות הרוח בשטחים החקלאים שלהם, וציין את דביקותם בזהות הלאומית הסורית.

המשוררת אמילי אל-קדמאני אמרה מצדה כי האזרחים הסורים בגולן הסורי הכבוש דחו את החלטת הסיפוח הישראלית לפני 39 שנים ועדיין דוחים את התכסיסים הישראלים נגד האזרחים הסורים בגולן".

 

עוד בנושא 

 

שביתה כללית כוללת החינוך בכפרי הדרוזים בגולן

 

הכנות למלחמה נגד המליציות האיראניות במחוז סוידה בסוריה

 

מעל שמונים אחוז מתושבי הגולן מאמינים שלא יקומו טורבינות

 

תגובות

1. דרוזי ישראלי לפני 5 ימים
שיעברו לסוריה

מומלצים