הדרוזים נחשפים ליפנים

סגל השגרירות היפנית מהמחלקה הפוליטית ביטחונית מדינית, ביקרו את יוסף נסראלדין בדאלית אל כרמל, היפנים נפגשו עם שיח' וגדי חסון וד"ר גבר אבו רוכן והצעירות נסרין אבו עסלה ויארא זהראלדין, זו פעם ראשונה שהיפנים נחשפים רשמית לדרוזים, סרטון.

17.04.2019 מאת: חלא חלבי, חסין חלבי

השגרירות היפנית בדאלית אל כרמל

 

לסגל השגרירות התלוו שני ישראלים בכירים עובדי השגרירות, גיא ברזל ועו"ד ירדן, השניים מאוד היו מרוצים שסגל השגרירות כל כך התעניין במסורת ובהתנהגות של עדה שהיא לא יהודית ויש לה תרומה גדולה לביטחון ולכלכלת המדינה.

ירדן סיפרה על סגל המשלחת הבכיר היפני, שבעתיד הם מגיעים לתפקידים בכירים בשלטון ביפן, הם אישית ביקשו להגיע לכפר הדרוזי.

נסרין אבו עסלה ויארא זהראלדין, שליוו את המשלחת, חידדו את נושא מעמד האישה בעדה הדרוזית, ובעיקר לשמור על קשר איתם לפעילות נוספת קבועה, כדי להכיר אחד את השני בצורה יותר הדוקה.

ההתרגשות הרבתית של השגרירים הייתה כשביקרו במקום הקדוש אבו אברהים עה"ש, ההתעניינות היתה מאוד חזקה, בעיקר על האמונה הדרוזית והמנהגים של הדרוזים.

המשלחת ביקרה במספר מקומות, ביניהם יד לבנים, מכינה קדם צבאית ועוד.

שיח' וגדי חסון, ד"ר גבר אבו רוכן, כרמל נסראלדין, סקרו בפני המשלחת על האמונה הדרוזית והתרבות.

יוסף נסראלדין יו"ר התנועה הציונית הדרוזית לפורטל הכרמל: "זהו ביקור מאוד חשוב שבא לחזק את הקשר הדרוזי יפני, הם באו להכיר אותנו, איך אנחנו כעדה קטנה לא יהודית, משתלבים במוסדות המדינה ואיך חוק הלאום ישפיע על הדרוזים בהמשך".

חשוב לציין שהכלכלה, התרבות והחינוך היפני מהמובילים בעולם, קשר כזה איתם, יכול לקדם צעירים וצעירות ישראלים, בני העדה הדרוזית.

סגל המשלחת הבטיח לשמור ולפתח את הקשר לאופקים נוספים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים