הדרוזים קראו "מוות למחבלים"

בהפגנה שנערכה בהיכל המשפט בחיפה של משפחת שנאן וסתאווי, ומאות חברים דרוזים ויהודים, שלקחו חלק בהפגנה, זו פעם ראשונה שנשמעים קריאות מוות למחבלים, ראיד נסראלדין "זה עונש לא מספיק, המחבל ישוחרר אחרי 8 שנים בכלא, דם חללינו אינו הפקר".

31.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון

הפגנה שנאן וסתאווי בחיפה 2019

 

בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה להטיל עונש של  16 שנות מאסר על המחבל מאום אלפחם, שסייע למחבלים בפיגוע בהר הבית בירושלים, שבו נרצחו שני השוטרים האייל סתאווי וכמיל שנאן ז"ל, יצאה התארגנות רחבה של משפחות שנאן וסתאווי יחד עם רבים מבני העדה וגם יהודים רבים, שהביעו מורת רוח מהחלטת בית המשפט וקראו שזהו עונש מגוחך מעליב ומשפיל ושאסור לתת שהעונש הקל הזה יעבור לסדר היום כי דמם של השוטרים הגיבורים הוא לא הפקר.

המפגינים הגיעו בצהרי היום לרחבת בית המשפט המחוזי בחיפה, קראו מוות למחבלים ודרשו שני מאסרי עולם למחבל.

חשוב לציין ששכיב שנאן היה שותף מלא בדיונים בפרקליטות לפני גזר הדין, והוא יצא לא מרוצה מגזר הדין, שהמינימום לאותה עבירה מהסוג הזה 20 שנה.

ראיד נסראלדין שייצג את ארגון נכי צה"ל בהפגנה, אמר לפורטל הכרמל: "הגענו לתמוך בהורים של החללים האייל וכמיל הי"ד שנרצחו בהר הבית ולהביע את הזעם והכאב, שלא מדובר בסייען אלא במחבל ויש להטיל עליו גזר דין מוות, כולנו כואבים, כי זו פגיעה במשפחות השכולות שבניהם נרצחו על רקע גזעני בהר הבית ובסופו של דבר נותנים למחבל 16 שנה, שבפועל הוא יצא אחרי 8 שנים, לכן צעקנו מוות למחבלים".

"קראנו לאליקים רובנשטיין לרדת למטה ולשמוע אותנו, שיש לגזור 2 מאסרי עולם על המחבל, הפעם היינו מאות, בפעם הבאה נהיה אלפים שנקרא לעשות צדק, המסר שלי חד וחלק שדם חללינו לא הפקר".

 

תגובות

7. הסטוריה דאעשית לפני 7 חודשים
הסטוריה ערבית מלאה בדאעשים...מס.6
6. كرملية לפני 7 חודשים
عسفيا
5. אימא לפני 7 חודשים
הלב בוכה חזק
4. צפון לפני 7 חודשים
כל מי שרואה את זה מתקומם
3. דרוזי לפני 7 חודשים
כואב הלב
2. דרוזי לפני 7 חודשים
تعقيب
1. דרוזים ישראלים לפני 7 חודשים
קריאות מוצדקות..100%

מומלצים