הוארך מעצרם של העצורים מדליה ושפרעם

בית משפט השלום בעכו בפני כבוד השופט זיאד סאלח, האריך את מעצרו של העו"ד מעוספיה ל5 ימים, ומעצרם של המתווכת מדליה והעו"ד משפרעם ל24 שעות, ולמעצר בית. הדיון התנהל בדלתיים סגורות, לפרטים.

02.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
הוארך מעצרם של העצורים מדליה ושפרעם

להמחשה צילום משטרת ישראל

יש לציין שהפרשה נמצאת תחת צוו איסור פרסום, לגבי המתווכת והעו"ד משפרעם.

בית משפט השלום בעכו, בפני כבוד השופט זיאד סאלח, סגן נשיא, בעניין מעצרם של עורכי הדין והמתווכת, המשטרה מייחסת לעו"ד החשוד מעוספיה, סדרה של עבירות, שימוש במסמכים מזויפים, קבלת דבר במרמה ועוד.

הוארך מעצרו עד ליום 7-1-19 בשעה 14.00 כבוד השופט דחה את בקשת צו איסור הפרסום במקרה זה.

הדיון בעניין החשודה מדליה התנהל בדלתיים סגורות. כבוד השופט זיאד סאלח, האריך את מעצרה של החשודה עד 3.1.19 בשעה 18.00, אם המשטרה לא תגיש בקשה להארכת מעצר היא תשוחרר למעצר בית למשך 10 ימים, עם ערבות כספית גבוהה.

בעניין החשוד שהינו עו"ד משפרעם, הדיון התנהל בדלתיים סגורות, כבוד השופט זיאד סאלח, האריך את מעצרו עד ליום 3-1-19, בנוסף לערבות כספית גבוהה, ולמעצר בית של 7 ימים.

לעצורים אסור להיות במגע עם אף גורם שמעורב בחקירה.

פרסום קודם

שני עורכי דין מעוספיה ושפרעם ותושבת דליה נעצרו.

המשטרה עצרה הבוקר  2 תושבי עוספיה ושפרעם, עורכי דין במקצועם ותושבת דלית אל כרמל, בחשד להשתלטות על קרקעות של נפטרים ומכירתם תוך זיוף, מרמה, גניבה והלבנת הון.

בתום חקירה סמויה בת מספר חודשים, שניהלה משטרת ישראל בשיתוף פקיד שומה חקירות חיפה ברשות המסים ופרקליטות מחוז חיפה, עצרו בלשי יחידת ההונאה ביחידה המרכזית של מחוז חוף 2 תושבי עוספיה ושפרעם, עורכי דין במקצועם, ותושבת דלית אל כרמל, כולם בשנות ה 40 לחייהם,  החשודים בהשתלטות על קרקעות השייכות לאנשים שנפטרו או לקורבנות אשר לא שהו בארץ ומכירתם במרמה.

עפ"י החשד, השלושה חברו יחדיו וזייפו מסמכים שהוגשו לרשויות המדינה  כגון מיסוי מקרקעין, טאבו וכו' ולאחר מכן מכרו את הקרקעות וגרפו את הרווחים לעצמם, הן ממכירת הקרקע והן מ"עמלת התיווך" של העסקה.

בתוך כך, הבוקר עצרה המשטרה את 2 החשודים בביתם ואת החשודה בנתב"ג  טרם עליתה על מטוס לחופשה מתוכננת.  בנוסף, ערכו החוקרים חיפוש בבתיהם ובמשרדים שבבעלותם לתפיסת מסמכים והתקני אחסון היכולים להיות רלוונטים לחומר הראיות וכן נתפסו למטרות חילוט רכבים ורכוש נוסף .

 החשודים יובאו בהמשך היום לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בעכו.

 

תגובות

2. אבו רוכן לפני 5 חודשים
המתווכת מעוספיה ?
1. מדליה לפני 5 חודשים
مستاهلين

מומלצים