היאם אוסמה וקארין משפחה ציונית מובילה

היאם נבואני יחד עם בעלה אוסמה והבת קארין לקחו חלק בחידון הציונות והמורשת, משפחת נבואני היא הראשונה שמגיעה מזה 7 שנים לגמר, היאם "זה אירוע בעל משמעות חשובה לנו, אני פועלת לקדם את האישה הדרוזית" אוסמה "העברנו את הקול הדרוזי" קארין "מרגישה דרוזית ישראלית גאה"

30.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
היאם אוסמה וקארין משפחה ציונית מובילה

חידון הציונות המורשת הוא אירוע טלוויזיוני שמתקיים בכל שנה ביום העצמאות, העדה הדרוזית לוקחת חלק באירוע הזה מתוך ארגון התנועה הדרוזית הציונית, שמוביל יוסף נסר אלדין יו"ר התנועה הציונית הדרוזית שאומר לפורטל הכרמל והצפון:

"זו שנה שביעית שמתקיים חידון הציונות והמורשת במדינת ישראל, ע"י ההסתדרות הציונית העולמית, המשתתפים היהודים באים מכל רחבי הארץ, עוברים מסלול תחרויות אזוריות בשלבים ובסוף מגיעים לחצי גמר ולגמר שמתקיים ביום העצמאות, לתנועה הציונית הדרוזית יש מקום בתחרות מזה שבע שנים, אנחנו בוחנים ושולחים בכל שנה משפחה דרוזית, הפעם נבחרה משפחת נבואני אוסמה היאם וקארין".

 

 

יוסף:"זו פעילות משותפת של יהודים ודרוזים וזו הדרך להראות לפוליטיקאים, שהדרוזים הם חלק מהארץ והמדינה ואף אחד מאלו שרוצים לשים אותנו על המדף לא יצליח, כי זה נמצא באופי של כל דרוזי ישראלי".

יוסף: "תמיד היו לנו נציגים בתחרות וזו פעם ראשונה שעולה משפחה דרוזית לגמר".

היאם נבואני בנקאית לשעבר ועובדת כמנהלת חשבונות וסטודנטית לסוציולוגיה ומדעי המדינה לתואר ראשון, היאם אימא ל3, קארין בת 16 בכיתה י' לומדת בבית ספר דרכא גוליס ומשולבת בפרויקטים רבים, עלם בכיתה ז' ספורטאי מצליח וחכם, שירין בכיתה ד' לומדת בבית ספר למחוננים בשלומי, אוסמה והיאם מעורבים מאוד במיוחד בסקטור האזרחי פוליטי ובמיוחד בפורום של תיקון חוק הלאום. אוסמה מחזיק בתואר ראשון במשפטים ובתואר מבקר ברשויות המקומיות ועובד כמנהל בחברת גביה בעוספיה.

 

 

היאם: "הגענו לחידון מוכנים מתוך הכרה להיסטוריה ולאזרחות בידע האישי שלנו, אנחנו מעורבים ומעודכנים במה שהולך במדינה ובעיקר כאזרחים שחיים במדינה בחרנו להכיר וללמוד על העמים הגרים במדינה, אני מעורבת ופעילה לקידום מעמד האישה בגוליס, שמתי לב שלא הייתה אף אישה מהכפר שלי מעורבת בפעילות של ההסתדרות הציונית ובתנועה הדרוזית, אז פניתי ליוסף נסר אלדין שמיד זיהה את הפוטנציאל ורתם אותנו לחידון, נענינו בחיוב והלכנו על זה עם כל הכוח והצלחנו בגדול לייצג בכבוד את המעמד".

היאם: "התחרות הזו עשתה לנו טוב על הלב, במיוחד שעמד לנגד עינינו אתגר שלקחנו אותו בצורה רצינית, בזה לעמוד ולדבר ולהסביר זה עשה לנו הרבה מאוד טוב על הלב ובעיקר באתי לייצג את העדה הדרוזית ולהציג את הידע הרב שלנו על העם היהודי, היסטורית ואזרחית ופוליטית, זה כוח גדול עבורנו".

היאם: "אני מתכוונת לקחת חלק מהתנועה הציונית הדרוזית ולהוביל למען המגזר הנשי בכפרים פרויקטים כדי להעצים נשים, דרוש לפתוח לאישה הדרוזית דלתות חדשות בחברה ובעיקר להתקדם בהובלת פרויקטים ולמצוא את הנישה הנכונה למקום האישה בכל המובנים ובעיקר בצניעות והנפה למען שיפור מעמד הנשים".

אוסמה: "התחרות הזו מלאה בידע אישי ועבורנו היה מאוד לחוץ, עבדנו קשה על הדברים, זה לא היה פשוט, היינו חייבים להשלים חומרים חסרים בתקופה לפני קיום החידון".

 

 

אוסמה: "החידון הזה הוא בעל עוצמה רבה ויש בו הרבה כוח להעביר מידע על העדה הדרוזית והמעורבות שלה במדינה ובעיקר להשמיע את מה שכואב לנו לגבי חוק הלאום ודברים נוספים, חייבים לעבוד קשה כדי להשוות את הכפר הדרוזי עם הישוב היהודי ודרוש עוד הרבה שיפורים כדי לקדם את החברה שהיא בעצם עניה בהרבה מישורים ובעיקר חינוכית".

אוסמה: "אני מחובתי האישית והמוסרת להעביר את הקול הדרוזי בכל פינה".

 

 

קארין: "זה היה אירוע מאוד חשוב עבורי שיתן לי לפרוץ דרך חיים להעצמה האישית שלי ובעיקר הביטחון העצמי, לדבר במעמד הזה מול מיליוני אנשים, קיבלתי תמיכה מכל חברי הכיתה שלי, כולל סגל המורים, כולם תמכו ועודדו, אני בעתיד שואפת להפוך לבעלת עסקים ולעסוק בכל מיני תחומים ולאתגר את עצמי, אני חייבת להגיד תודה להורים שלי, לולא הם לא הייתי יכולה להגיע לזה, אני מרגישה דרוזית ישראלית גאה.

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

4. צעירה לפני 29 ימים
כל הכבוד לכם
3. ישראלים אוהבי דרוזים לפני 30 ימים
כל הכבוד..משפחה מכובדת..לתפארת
2. אלון לפני 30 ימים
כל הכבוד !
1. חיפאית לפני 30 ימים
מדהים

מומלצים