הישראליות של הדרוזים שווה שוויון אזרחי מלא

הדגם הדרוזי ישראלי כמיעוט במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית הוא הצלחה ישראלית עם כל הבעיות שהדרוזים סובלים מהן בישוביהם ובחוסר השוויון האזרחי, שחוק הלאום היה צריך ואמור לתת לו מענה ופתרון בניסוחו הסופי לפני שכנסת ישראל הצביעה עליו והתקבל כחוק במדינה.

12.01.2019 מאת: ד ר גבר אבו רוכון
הישראליות של הדרוזים שווה שוויון אזרחי מלא

מאז קום המדינה ובמשך שבעים שנות קיומה, האוכלוסיה הדרוזית בישראל עברה ועוברת תהליכי ישראליזציה במדינת ישראל היהודית, עם כל המכשולים והחסמים הרבים בדרך המפריעים ומחלישים ומנסים למנוע ולהאיט את התהליכים האלה, שהם טבעיים ומציאותיים וחשובים ונחוצים גם לדרוזים עצמם וגם למדינת ישראל ולעם היהודי בארץ ובעולם.

מנהיגי הדרוזים היו הראשונים להכיר בזכות היהודים למדינה בארץ ישראל מלפני קום המדינה עוד בתקופת המנדט הבריטי כשהיהודים חלמו על מדינה.

אז היו חלקים נכבדים מבין הדרוזים שתמכו ועזרו ליהודים בהשגת מדינה ובהקמת מדינת ישראל, ועל כך מעל 160 מנהיגים ופעילים דרוזים קיבלו הכרה והערכה והוענקה לבניהם ונכדיהם אות על"ה, עיטור לוחמי המדינה לפני 1948, לפני כשנתיים במעמד נשיא המדינה רובי ריבלין ברחבת בית יד לבנים בדאלית אלכרמל ובהשתתפות כאלפיים אנשים.

במהלך שנות קיום המדינה, הדרוזים הוכיחו לעם היהודי ולמדינת ישראל שהם רוצים להשתלב בכל תחומי החיים בחברה ובמדינה ולהשתתף בנטל הבטחוני ובהגנה על המדינה ובקידומה, והוכיחו בכך שהדרוזים לא מהווים סכנה או איום בטחוני על המדינה והעם, ולא איום דתי, ולא איום אידיאולוגי כלשהו, ולא איום דמוגראפי, ולא איום על הגבולות או על ירושלים, אלא להיפך הדרוזים יצרו ותמכו והלכו והולכים בדרך הישראליות הטובה והחיובית והצודקת שזה הבסיס לחברה ולמדינה נאורה ומתקדמת וצודקת וערכית.

הדגם הדרוזי ישראלי כמיעוט במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית הוא הצלחה ישראלית עם כל הבעיות שהדרוזים עדיין סובלים מהן בישוביהם ובחוסר השוויון האזרחי, שחוק הלאום היה צריך ואמור לתת לו מענה ופתרון בניסוחו הסופי לפני שכנסת ישראל הצביעה עליו והתקבל כחוק במדינה.

על המחוקקים ונבחרי העם ומובילי האומה והעם והמדינה לעשות חישובים איך לשדרג את חוק הלאום שיעניק שוויון אזרחי לישראלים הלא יהודים שהוכיכו ומוכיחים בחייהם ובמעשיהם את הישראליות היפה והטובה והחיובית המאפשרת חיי שותפות בין כל האוכלוסיות במדינה על בסיס ערכי הצדק והשוויון והמוסר והאנושיות.

שדרוג חוק הלאום לרמה אנושית ומוסרית יותר זה חיוני לישראל כמדינה דמוקרטית, וחיוני לעם היהודי בארץ ובעולם כעם לא גזעני ולא רודף מיעוטים כפי שהוא עצמו נרדף במהלך ההיסטוריה שלו בעולם, כמו כן חיוני לדרוזים ולישראלים הלא יהודים התומכים בתהליכי הישראליות הטובה, להגיע לשוויון אזרחי עם היהודים ולהשתלבות שווה וטובה יותר במדינה בהווה ובעתיד.

מתן שוויון אזרחי לדרוזים בישראל זאת זכותם הבסיסית של הדרוזים, וחובת המדינה והעם להעניק להם זאת בהקדם האפשרי.

כל מדינות ועמי העולם מסתכלים ובוחנים איך מדינת היהודים מתיחסת ומתנהגת עם הלא -יהודים בתוך מדינת ישראל, שוויון לדרוזים במדינת היהודים בישראל הוא ההסברה הטובה ביותר וההוכחה שהמדינה והעם אינם גזעניים כפי שחלק מעמי ומדינות העולם טוענות באו"ם ובהרבה מקומות, ולמען עתיד החברה והמדינה שאמורה להיות גם דמוקרטית בנוסף למרכיב היהודי והישראלי שלה,  כי הדמוקרטיה האמיתית צריכה לעשות למען שוויון מעשי ואמיתי ומציאותי בחובות ובזכויות בין כל האוכלוסיות בתוך המדינה .

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

10. עיספאויי לפני 5 חודשים
מדינה שנותנים למושחתים במה
9. גדעאן לפני 5 חודשים
השוואה לא נכונה
8. דרוזי ישראלי לפני 5 חודשים
מציאותי...הרבה אנשים חושבים ככה היום..
7. מן הישוב לפני 5 חודשים
לצערי סיסמאות ריקות מתוכן
6. למס.ו +3 ואחרים לפני 5 חודשים
עדיין המצב בישראל טוב יותר מכל ארצות ערב..
5. גבר לפני 5 חודשים
מס.2 אתה צודק..עדיין אין שוויון..
4. דרוזי לפני 5 חודשים
נכון ולא נכון
3. موحد كرملي -عسفيا לפני 5 חודשים
نحن باقون كبقاء التراب ....فوق الهضاب
2. עיספאוי לפני 5 חודשים
תסביר לי ד״ר גבר
1. גדעאן לפני 5 חודשים
גויים

מומלצים