המועצה הדרוזית הציונית עובדת ללא הפסקה

התרחבות פעילות המועצה הציונית הדרוזית שמוביל יוסף נסראלדין, שבישיבת הנהלה פנה לשיח' מוופק טריף להתעסק בענייני דת ולא תכנון, צעירים רבים לוקחים חלק במועצה, התלמיד שוואח מירכא אמר שמפקח משרד החינוך מקשה עליהם לפעול למרות ההסכם, לפרטים.

23.06.2019 מאת: חסין חלבי

יוסף נסראלדין יו"ר המועצה הציונית הדרוזית

 

תוספת של 800 אלף ש"ח לפעילות המועצה הדרוזית הציונית שאושר, דור ההמשך הצעיר וותיקי המועצה, נציגי משרד החינוך מושיקו כהן ונביל עלי, מאהר חסון נציג משרד הביטחון והמנכ"ל שלמה אשכנזי, את הישיבה ניהלו עו"ד שיח' ואאל חיר וזיד דגש.

ישיבת הנהלת העמותה של התנועה הציונית הדרוזית התקיימה באבו סנאן, בנוכחות כל החברים הפעילים מזה שנים רבות והמצטרפים החדשים.

את הישיבה פתח בסקירה כללית על פעילות העמותה והתנהלותה הכספית ומקורות המימון, עו"ד שיח' ואאל חיר, שמלווה את העמותה מזה שנים רבות.

העמותה עובדת קשה למען הגיל הצעיר, לשם כך השותפים של הפרויקטים השונים שמובילה המועצה מאושרים להיכנס לכל בתי הספר ולשתף אותם בפעילויות השונות, בפיקוח מנכ"ל המועצה הציונית שלמה אשכנזי ומושיקו כהן נציג משרד החינוך, יחד עם נביל עלי מנהל מרכז מגזר דרוזי ארצי במשרד החינוך.

גולת הכותרת של המפגשים האלה בין כל חברי ההנהלה, דרוזים ויהודים, שהגוף הזה הוא החשוב ביותר במדינת ישראל לחיבור בין הדרוזים ומוסדות מדינת ישראל.

הצעיר לואי שוואח תלמיד בית ספר תיכון, אחד הפעילים בפרויקטים שמובילה המועצה, סקר בפני ההנהלה את המכשולים שמערים משרד החינוך בפני הפעילות שלהם במסגרת בתי הספר.

יו"ר התנועה יוסף נסראלדין דיבר על חשיבות הפעילות שלהם במשך עשרות שנים, יוסף פירגן לקצינים הדרוזים שפועלים לטובת העדה הדרוזית ואמר ששיח' מוופק טריף אין לו מה להתעסק בתכניות מתאר, הוא צריך להתעסק בענייני דת בלבד, שם יש לו הרבה מה לעשות, ומי שצריך להתעסק בבעיות הכפרים אלה ראשי המועצות וחברי הכנסת.

יוסף: "המטרה להקים גוף ציבורי רחב שיהיה לו ייצוג לוביסטי גם בבית המחוקק בכנסת".

לכל הדברים של המנכ"ל, נציגי משרד החינוך והביטחון והתלמיד, בסרטון

 

 

תגובות

6. דרוזי לפני 5 חודשים
להקים צעקה נגד מוופאק טריף במידי
5. תושב דאליה לפני 5 חודשים
אין כבוד לטריף
4. דלאויי לפני 5 חודשים
תרומה ענקית וגדולה
3. גל לפני 5 חודשים
כל הכבוד אבו יואל
2. אזרח לפני 5 חודשים
שלום לכולם
1. דילאווי1 לפני 5 חודשים
כמובן

מומלצים