המשטרה מתגברת כוחות בירכא

בתום הערכת מצב מיוחדת שקיים היום מפקד מרחב אשר במשטרה תנ"צ בני אבליה, עקב עליה באירועי האלימות והשימוש באמל"ח בירכא ע"ר תוצאות הבחירות, הוחלט להגביר את פעילותה המבצעית של המשטרה בכפר, למען בטחון תושבי האזור ורבבות המבקרים.

10.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
המשטרה מתגברת כוחות בירכא

המשטרה מגבירה את פעילותה המבצעית בירכא ותמקד אכיפתה כנגד קומץ פורעי החוק ונגישותם לאמל"ח, במטרה לשמור על שלום הציבור ובטחונו.

בתוך כך, החל מהיום תחל פעילות משטרתית מוגברת בכפר ובסביבתו, המשלבת מאות שוטרים ממרחב אשר ותחנת עכו, לצד כוחות מיוחדים של יס"מ ומג"ב, שיתפרסו לאורך הצירים ובפנים הכפר, תוך מיקוד פעילות כנגד חשודים במעורבות באירועי האלימות וחיפוש  אחר אמל"ח.

כאמור, בשל סכסוך בכפר שהחל על רקע תוצאות הבחירות לראשות המקומית, חלה עליה באירועי האלימות, לרבות קטטות המוניות, בהן נפצעו מתקיפה וירי מספר תושבי הכפר, לצד נזק לרכוש ופגיעה בסדר הציבורי ובאורח החיים התקין והבטוח של כלל הציבור שומר החוק, לפיכך בכוונת המשטרה לפעול במקום באופן מוגבר ולאורך זמן ככל שיידרש.

לצד הכוח המבצעי, יפעל גם מערך המודיעין באופן סמוי עם אמצעים טכנולוגים מתקדמים, במטרה לחשוף את זהות מבצעי העבירות וחשיפת פריטי האמל"ח השונים, בכדי לצמצם את השימוש בהם ואת הסיכון הממשי הנשקף הן לתושבי הכפר ולתושבי הסביבה הנוהגים לפקוד את מתחמי הקניות במקום והן לשוטרים עצמם.

לציין, כי בשל הפעילות המיוחדת צפויים שינויים עתיים בהסדרי התנועה ואף עומסים בצירים, אגב פעילות הדורשת בידוק קפדני לפרקי זמן קצרים, לשם שמירה על בטחון הציבור והשוטרים, דוגמת פעילות חבלנים בעת בדיקה ונטרול פריטי אמל"ח וחפצים חשודים, חיפוש אחר אמל"ח ומעצרים, איסוף ממצאים ע"י חוקרי המז"פ בזירות ועוד. 

המשטרה תערוך אכיפה מוגברת וממוקדת, על מנת לעצור את אותם פורעי חוק המסכנים את הציבור כולו ותפעל לתפיסת אמל"ח וצמצום נגישותו בהישג ידם של עבריינים לצרכים פליליים ואחרים.

בנוסף, תגביר המשטרה את פריסתה בירכא, באופן סמוי וגלוי, על מנת להגביר את תחושת הבטחון בקרב התושבים הנורמטיבים, המבקשים את שירותי המשטרה ונוכחותה המוגברת לצידם, כדי לנהל שגרת חיים תקינה ובטוחה.

 

תגובות

1. درزي לפני 5 חודשים
الى متى

מומלצים