המשטרה פועלת בראמה למען ביטחון הציבור

בזמן ששוקי אבו לטיף ראש מועצת ראמה עותר לבג"ץ בדרישה להורות שתופסק הפעילות המשטרתית בכפר, משטרת ישראל פעלה נגד מועדון במטע זיתים שפועל ללא רישיון עסק, ועלה חשד כי המקום משמש לשם זנות ומפגש של עבריינים.

12.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
המשטרה פועלת בראמה למען ביטחון הציבור

משטרת ישראל יחד עם פרקליטות מחוז חיפה אזרחי, בשילוב זרועות האכיפה השונים, ביניהם רשות המיסים ומשרד הבריאות, פועלים לביסוס שלטון החוק, שמירת הסדר הציבורי, שיפור איכות החיים והסביבה של האזרחים והתושבים וחיזוק אמון הציבור בדגש על החברה הערבית

במסגרת זו בשעות הלילה המאוחרות פעלו כוחות משטרה יחד עם מתפ"א, כנגד מועדון במטע זיתים הנמצא סמוך לכפר ראמה, אשר נבנה באופן לא חוקי והיווה מטרד לתושבי הכפר ולשאר הישובים בסביבה ואף עלה חשד כי במקום מתנהלת פעילות בלתי חוקית.

המבצע נערך בהובלת משטרת ישראל בליווי פרקליטות מחוז חיפה יחד עם מתפ"א, לוחמי מג"ב, כלבן וכוחות משטרה נוספים בשילוב זרועות האכיפה האזרחיים הרלבנטיים: 
רשות המיסים
משרד הבריאות.
יחידת הפיצו"ח.
ביטוח לאומי.
רשות הטבע והגנים.
המרכז לגביית קנסות.
היחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובניה

בשעות הלילה המאוחרות פשטו הכוחות על מועדון סמוך לכפר ראמה אשר פעל ללא היתרים כחוק.

בעלי המועדון הפעילו מוזיקה מחרישת אוזניים שפגעה באיכות החיים של תושבי הכפר והישובים בסביבה ובין היתר עלה חשד כי המקום משמש לשם זנות ומפגש של עבריינים.

במהלך הפעילות נתפסו מסמכים שונים, מערכות הגברה, סכומי כסף ובחיפוש באחד הבתים של בעלי המקום נתפס גם אקדח איירסופט.

במקום  עוכבו 10 חשודים בני 17 ו 60, לחקירה בין היתר בחשד לניהול עסק ללא רישיון, עבירות תכנון ובניה החזקת מקום לשם זנות ועיסוק בזנות ועבירות מס

בהמשך חומר החקירה יועבר לתובעת הרישוי מטעם המשטרה אשר תשקול להגיש כתב אישום בגין ניהול עסק ללא רישיון, בקשה לחילוט כל המוצגים שנתפסו וצו סגירה שיפוטי שימנע הקמת המקום מחדש.

בסיום הפעילות היחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובניה של משרד האוצר הרסה את כל המבנים במתחם המועדון כאשר לפתע הגיע למקום קטין כשהוא רכוב על גבי טרקטורון ונוהג עליו בפראות.

במסגרת החקירה עלה כי הקטין נהג בו ללא רישיון, ללא טסט וללא ביטוח הטרקטורון נתפס גם הוא והושבת למשך חודשיים.

משטרת ישראל ופרקליטות מחוז חיפה בשילוב משרדי הממשלה השונים תמשיך במאבקה כנגד פעילות בלתי חוקי תוך זלזול בשלטון החוק אשר פעמים רבות משמש גם מקום מפגש לעבריינים ומהווים כר לפעילות עבריינית.

משטרת ישראל תגיע לכל מקום בשיתוף גורמי האכיפה האזרחיים השונים על מנת להבטיח את בטחונו ושלומו של הציבור, לשמור על איכות הסביבה, איכות החיים של התושבים ולמנוע  פגיעה בשלטון החוק.

בעתירתו נגד השר לביטחון פנים גלעד ארדן טוען ראש המועצה,שוקי אבו לטיף שהמשטרה מתגרה בתושבים ופוגעת בפרטיותם.

 השר ארדן, בתשובה לעתירה, טוען שבן דודו של ראש המועצה עומד בראש ארגון פשיעה בקנה מידה ארצי ושבשנת 2018 התקבלו במשטרה 455 אירועי מוקד לאירועים שהתרחשו בכפר ונפתחו 370 תיקי חקירה.

 

תגובות

מומלצים