המשטרה רואה בירי על שוטרים קו אדום

מ״מ מפכ״ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, שביקר את השוטרים הפצועים בבית חולים, שיבח את פועלם על זה שהצליחו להשיב אש ולהזעיק כוחות, ניצב מוטי "חיי השוטרים אינם הפקר, לא נרפה עד ללכידתם של המעורבים ומיצוי הדין עמם ונמשיך כל העת במאבק הנחוש והבלתי מתפשר נגד החזקה ושימוש באמל"ח בניגוד לחוק".

16.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
המשטרה רואה בירי על שוטרים קו אדום

 

מ״מ מפכ״ל המשטרה ניצב מוטי כהן הגיע למרחב שרון, שם קיים הערכת מצב עם מפקד מחוז מרכז ניצב עמי אשד בהשתתפות פיקוד המחוז, זאת בעקבות אירוע הירי שבוצע הלילה לעבר שוטרים בטירה.

הלילה במהלך פעילות מבצעית בטירה, הבחינו בלשי משטרה בשני חשודים ובדקו אותם. במהלך הבדיקה הגיח למקום חשוד שירה  לעבר השוטרים ונמלט מהמקום. השוטרים השיבו לעברו בירי והזעיקו כוחות נוספים.

כתוצאה מהירי שבוצע לעבר השוטרים, נפצעו שני שוטרים שכעת מאושפזים במצב קשה וקל בבתי החולים. כוחות גדולים של משטרה הקימו מחסומים וביצעו סריקות באזור, במהלכם נעצרו שישה חשודים שהיו בקרבת מקום, ובמבנה סמוך אותרו שני תתי מקלע מאולתרים מסוג "קרלו". חקירת המקרה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז מרכז.

מ״מ מפכ״ל המשטרה, ניצב מוטי כהן התייחס לאירוע החריג בסיום הערכת המצב שקיים ואמר:

"מדובר באירוע חמור במיוחד המהווה עוד תזכורת כואבת למחיר היקר אותו משלמים השוטרים בפעילותם, ובפרט בעת המאבק בפשיעה החמורה ובהגנה על אזרחי ישראל. הפעם בשעה ששוטרים פעלו נגד הפשיעה ובמטרה להגן על אזרחים ולהיאבק באלימות בישובי החברה הערבית - הם נפגעו כתוצאה מירי שבוצע לעברם. חיי השוטרים אינם הפקר, ומי שיורה לעבר אזרחים או שוטרים יענש במלוא חומרת הדין.  מחובתנו לעשות כל שנדרש כדי למצות את הדין ולבוא חשבון עם המעורבים באירוע החמור.

לא נרפה עד ללכידתם של המעורבים ומיצוי הדין עמם ונמשיך כל העת במאבק הנחוש והבלתי מתפשר נגד החזקה ושימוש באמצעי לחימה בניגוד לחוק. אנו מייחלים להחלמתם של השוטרים שנפצעו הלילה מהירי ומאושפזים בבתי החולים״.

מ״מ המפכ״ל הגיע לבתי החולים בהם מאושפזים השוטרים, שם נפגש ושוחח עם משפחותיהם וקיבל סקירה אודות מצבו הרפואי של השוטר שנפצע קשה הלילה מהירי ובשעה זו נלחמים הרופאים על חייו.

 

תגובות

מומלצים