הנאדי גדבאן הפרמדיקית הדרוזית הראשונה בישראל

כבר בגיל 15 הנאדי הגיעה למד"א, למחויבות אישית ומאז המשיכה להתנדב 8 שנים, בהם הספיקה לעשות שירות לאומי וקורס חובשים במקום בו היא מרגישה בית מד"א כרמל, היום הנאדי מסיימת קורס פרמדיקית לאחר שנים של תרומה והקרבה אישית.

14.01.2020 מאת: אמילי חלבי
הנאדי גדבאן הפרמדיקית הדרוזית הראשונה בישראל

 

בטקס חגיגי, ענדו להנאדי את הדרגות, מנהל מרחב כרמל במד"א ארז גלר, ויקי קלנג קצין האג"ם במרחב מד"א כרמל.

הנאדי גדבאן, תושבת דאלית אל כרמל, בת יחידה במשפחתה שמאוד מאמינה בהשכלה גבוהה, בני המשפחה תמכו ועודדו אותה להצליח לאורך כל הדרך, להנאדי עוד שני אחים, שהקטן מביניהם ראוי הגיע בעקבותיה למד''א ועדיין ממשיך להתנדב.

הנאדי סיימה את לימודיה התיכוניים בתיכון אורט מדעים ומנהיגות בדאלית אל כרמל.

תפקיד הפרמדיק הוא לדאוג לחולים במצבי חירום שנמצאים במרחב הציבורי או בביתם, עד להגעתם לבית החולים ולכן הוא מחזיק בסמכויות רפואיות כבדות משקל. 

לעבור קורס פרמדיק זה לא דבר פשוט, תכני הלימוד בקורס דורשים הרבה זמן והרבה רציניות, בקורס לומדים מערכות ה E.M.T - E.M.S., מצבי חירום בחולה, מושגי יסוד בכימיה, אנטומיה ופיזיולוגיה מורחבת, מצבי חירום כללים, מצבי חירום נשימתיים, מצבי חירום ניורולוגיים, תורת הפרמקולוגיה, החייאה מתקדמת ע"פ תורת ה- A.C.L.S., קרדיולוגיה והפרעות בקצב הלב, תורת המוניטור והא.ק.ג, טראומה מתקדמת ע"פ תורת ה- P.H.T.L.S, גניקולוגיה ומיילדות, פדיאטריה, לקיחת אנמנזה וטיפול באוכלוסיות מיוחדות, מחלות נגיפיות וטיפול בהרעלות, חל"כ וחומ"ס, הכרה ושימוש בציוד ועקרונות העבודה בניידות הנט"ן/אט"ן, התמודדות עם מצבי לחץ, טיפול באר"ן, השתלמויות.

הנאדי גדבאן: "עם סיום הקורס וקבלת הדרגה ההרגשה מושלמת, אין לי איך לתאר את זה במילים, זכיתי להציל חיים, עדיין לא קבעתי מה אני עושה בעתיד, נראה לי שאני ממשיכה תואר שני גם ברפואת חירום, עבורי השמיים הם הגבול".

צוות אתר פורטל הכרמל והצפון מברך את הנאדי על קבלת הדרגה ומאחל לה המשך עשייה מבורכת בהצלת חיים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

5. ופאא לפני 6 חודשים
הנאדי את גאוה
4. מהכפר לפני 6 חודשים
כל הכבוד
3. שקיב עלו לפני 6 חודשים
מקסימה
2. אלברט שבות לפני 6 חודשים
מחמם את הלב
1. דרוזי לפני 6 חודשים
כל הכבוד

מומלצים