הסורים דורשים לשחרר אסירים מרמת הגולן בתמורה לישראלית

סאנא סוכנות הידיעות הסורית מפרסמת שהממשל הסורי מקיים משא ומתן באמצעות תיווך רוסי לשחרר את נהאל אל-מקת וזיאב קהמוז תושבי רמת הגולן, בתמורה לצעירה הישראלית המוחזקת בסוריה, הדרישה לשחרר את המחבל קהמוז שהיה בשירות חזבאללה.

17.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הסורים דורשים לשחרר אסירים מרמת הגולן בתמורה לישראלית

 


לטענת הדיווח הסורי "נעשים מאמצים לשחרור תושבים סורים מבתי המעצר הישראליים.

במסגרת דאגתה של סוריה להביא לשחרורם של תושביה הנמצאים בבתי המעצר של הכיבוש הישראלי, וזאת בכל הדרכים וככל שיהיה המחר לכך,

נעשים כעת מאמצים להביא לשחרורם של תושבים סורים מבני רמת הגולן "הסורי הכבוש" שנמצאים בבתי המעצר של הכיבוש הישראלי".

לפי המקורות פעולת החילופים נעשית כעת באמצעות תיווך רוסי, כדי להביא לשחרורם של התושבים הסורים נהאל אל-מקת מכפרי הדרוזים בגולן שהואשמה בתקיפת אמבולנס צבאי, וזיאב קהמוז מכפר רג'ר שנשלח ע"י חזבאללה להניח מטען נגד ישראלים בחיפה צומת גולני ונשר, ובמסגרת עסקה זו תשוחרר נערה ישראלית שנכנסה לשטחי סוריה בטעות באזור אל-קונייטרה, והיא נעצרה על ידי הגופים הסוריים הנוגעים בדבר.

כזכור השחקן הסורי המפורסם ע'וואר אלטושה "דוריד לחאם" התייחס בראיון בתקשורת הסורית שהוא מסכים לנהל משא ומתן עם ישראל בכל הקשור לאינטרס הסורי, הדברים של דוריד לחאם הובילו לסערה והאשמות קשות נגדו.

זה לא סוד שהשחקן דוריד לחאם מקורב לשלטון הסורי ובעבר השמיע קיצוניות קשה נגד מדינת ישראל, הפעם יתכן והוא מדבר בשליחות השלטון הסורי.

לגבי הנערה היא תושבת מודיעין עלית, כנראה שהגיעה לסוריה בדרך לא דרך, את הפרטים על הנערה לא ניתן לפרסם בשלב זה.

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. מן הישוב לפני 13 ימים
הבחירות בפתח

מומלצים