העוצמה שבהייטק לצעירים הדרוזים

במעמד שר הכלכלה, נציג ראש הממשלה, פורום מנכ"לי ההייטק, מנכ"ל בנק ישראל, ראשי רשויות, אנשי דת, אקדמיה ורוח, וקציני צה"ל, הושק בדליה המכון הטכנולוגי להעצמת הצעיר הדרוזי. יוזמה של קופטאן חלבי ושותפיו אשרף חלבי ונזיה מאדי, סרטון.

07.02.2019 מאת: חסין חלבי, חלא חלבי
העוצמה שבהייטק לצעירים הדרוזים

ערב באולמי שפיק בדאלית אל כרמל, היה מלא בעוצמה חיובית שבאה לתת פתרונות לצעירים ולצעירות הדרוזיים, לשלבם בלימודי המדעים ובעיקר לחזק את המגזר במתמטיקה 5 יחידות.

הערב התחיל בדקה דומיה לזכר המנוח משה ארנס. את הערב הנחה הספורטאי ומנכ"ל העמותה אשרף חלבי.

שיח' עמאד אבו ריש פתח את הערב בברכה, בנוסף לראש מועצת דליה רפיק חלבי, העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי, הציגה את החזון שלה, והתורמים בה שלמה גרדמן, מנכ"ל בנק ישראל חזי כאלו, יו"ר הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל  אלי פרנקפרופ' שמעון שטרית, עו"ד ציון אמיר, נזיה מאדי ואחרים רבים. 

רותם אליהו האמונה על מתווה התכנית ועל ניהול מקצועי של המיזם מטעם העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי, הציגה את התכנית המשותפת של העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי והלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל, לעידוד מצויינות בתחומי הטכנולוגיה וההייטק להשתלבות צעירי העדה בלימודים טכנולוגיים באקדמיה ובתעשיית ההייטק הישראלית, והציגה את המצגת שבה העמותה פרטה את כל הפתרונות שהם מציעים לצעירים ובעיקר העבירה שהם מאמינים בשיתוף פעולה למען ההצלחה.

בין הנואמים, שר הכלכלה אלי כהן שדיבר על חשיבות המיזם ותרומת משרדו לעדה הדרוזית, למען הצלחת הצעירים הדרוזים.

פרופ' אבי שמחון מהמועצה הלאומית לכלכלה במשרד רה"מ ויועץ רה"מ, דיבר על המספרים בהם העדה הדרוזית צריכה להתחזק, 5 יחידות מתמטיקה, את הדברים של שמחון שמע שיח' מהנא פארס האחראי במשרד החינך על תכנית המתמטיקה 5 פי 2.

שלמה גרדמן דיבר על המיזמים והפרויקטים שהם מובילים וביניהם יש דרוזים ששותפים לפרויקטים.

את הערב חתם בהיג מנסור ראש מועצת עוספיה, בדברים שאמר לטובת המגזר והצעירים.

קופטאן חלבי יו"ר העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי, פועל בשנים האחרונות להעצמת מעמדם של צעירי העדה הדרוזית בכל הנוגע להענקת שוויון הזדמנויות בהשתלבותם בחברה ושיא פעילותה מגיע עם השקת המכון

קופטאן חלבי: "הדרוזים צריכים להוביל לא רק בצבא ועל מדים אלא גם באזרחות ובהיי טק". 

קופטאן, הודה לכל המשתתפים והתורמים הרבים להצלחת המיזם שלראשונה נכנס לכפר הדרוזי.

 

השקת מכון טכנולוגי בדליה

תגובות

מומלצים