הפדרציה המרוקאית מחבקת את הדרוזים

שיתוף פעולה יוצא דופן שמוביל סם בן שטרית מהפדרציה העולמית של יהודי מרוקו ויוסף נסראלדין מהתנועה הדרוזית הציונית, הדרוזים והמרוקאיים מקדמים אחד את השני, כרמל "זהו קשר חשוב ביותר" ד"ר יוסי ואנונו "לעדה הדרוזית תרומה רבה למדינה".

02.08.2019 מאת: חסין חלבי
הפדרציה המרוקאית מחבקת את הדרוזים

 

המון אנשים השייכים לפדרציה המרוקאית הגיעו לדאלית אל כרמל מכל הישובים בארץ, זהו מפגש המשכיות לחיזוק הקשר בין המרוקאים לדרוזים וארגון הפדרציה לא הגיע בידיים ריקות ונתן את תרומתו לקרן המלגות של התנועה הדרוזית ציונית.

הפדרציה המרוקאית פועלת לאיסוף תרומות והענקתם במסגרת "קרן מלגות" לסטודנטים מעוטי יכולת מכלל קהילות ישראל

כרמל נסראלדין לפורטל הכרמל: "אבא שלי מבין שדרך הארגונים האלה הוא יכול להעביר את המסר באמצעות כל מני חברים וידידים של העדה שאכפת להם שהעדה הדרוזית תהיה פורחת, לכל אחד מהאנשים פה יש תפקיד ושליחות לקדם".

ד"ר יוסי ואנונו, שכיהן כראש העיר קריית מלאכי וכיהן כחבר כנסת לשעבר, מדבר על הקשר ארוך השנים עם אבו יואל יוסף נסראלדין וכמה שזה עזר לו להכיר מקרוב את העדה הדרוזית למרות המרחק בין הדרום לצפון.

במפגש נכחו אנשי ציבור ואקדמיה, המפגש היה לבבי וחם בין כל המשתתפים, שבסופו הוחלט להמשיך במסורת ולשמור על קשר הדוק.

 

סם בן שטרית מייסד ויו"ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו בירך את הנוכחים והודה ליוסף על האירוח, סם אפשר למספר נוכחים לברך ובעיקר חידד את נושא הקשר הדרוזי יהודי וההמשכיות.

חכ"ל אמל נסראלדין דיבר על חשיבות הקשר שממשיך שנים רבות עוד מלפני קום המדינה בין הדרוזים והיהודים.

יש לציין שבן שטרית עזר להעלות את עצמות 22 מעפילי הספינה אגוז לקבורה בישראל. ב-1979 ייסד את הוועד הציבורי לחגיגות המימונה בישראל וכיהן כיו"ר וועד זה, בתוך כעשר שנים הוא הצליח להפוך את המימונה מחג עדתי לחג כלל לאומי. ב-2001 ייסד בן שטרית את הפדרציה העולמית של יהודי מרוקו, והוא מכהן כיו"ר הפדרציה עד היום.

 

הפדרציה המרוקאית בדאלית אל כרמל

תגובות

מומלצים