הפרשים הדרוזים הצגה שלא רואים כל יום

קבוצה גדולה של רוכבים וסוסים בתהלוכה בטבע וברחובות דאלית אל כרמל, המארגנים רכבו לביתו של חברם חאלד והבה ז"ל, שם פגשו את בני המשפחה, התהלוכה סימלה שלום ניקיון ואהבת המקום, לאורך התהלוכה ראינו תושבים מגישים שתייה וממתקים לרוכבים, סרטון

11.10.2019 מאת: חסין חלבי

הפרשים הדרוזים מהכרמל והגליל 2019

 

מבצע להובלת תהלוכה של מספר גדול של פרשים, שהגיעו מכפרי הכרמל דליה ועוספיה, שפרעם והגליל, שהמטרה להנציח את תרבות הרכיבה והאהבה לסוס ולזכור את חברם חאלד ז"ל שהלך לעולמו בטרם עת.

המארגנים שיח' עלואן אבו חסאס, יחד עם אדהם, סארי, פארס, מנהל, אנוור, בסאם חלבי, זמיר חנאני, שאדי עווד, אסיל נסראלדין, אבו איימן שריף כנעאן, שיח' סלים טריף ראש מועצת גוליס לשעבר, אבו האדי משפרעם, ואפי אבו חמוד, ואחרים רבים.

 

 

הרוכבים התחילו את הצעדה בכניסה למוחרקה, משם דרך נוף כרמל עד לככר הראשונה מכיוון עוספיה, ומשם עלו הרוכבים על כביש 672, דרך אלבסאתין עד לביתו של חאלד והבה ז"ל.

ניתן לציין לשבח את האזרחים הרבים, ביניהם שיח' כמאל משילח ואשתו, משפחת נטור, ובעלי עסקים רבים, שנתנו יד ועזרו להצלחת היום היפה הזה.

בביתו של חאלד ז"ל ברחבת בית המלאכה, התכנסו כל הרוכבים, בשם הרוכבים נשא דברים הצעיר יוסף חניפס משפרעם, שהעביר את תנחומי הרוכבים למשפחת והבה, המארגן עלואן אבו חסאס העניק לשיח' רביע בנו של חאלד ז"ל, תמונה בשם הרוכבים, שנכתב עליה השיר שכתב המשורר חסון חסון והקריא את זה בפני כולם שיח' כמאל אבו רוכן.

 

בשם המועצה דיבר מ.מ ראש המועצה, חבר המועצה מדיין מקלדה, הודה למארגנים וניחם את המשפחה.

פואד והבה בן המשפחה ואחיו של חאלד ז"ל, הודה לכלל המשתתפים בצעדה.

במקום נכחו בני משפחתו של חאלד, עו"ד סמי והבה, הבן איהאב והבה, לאפי אבו חמוד ועוד רבים מאוד.

חשוב לציין כי המועצה המקומית דליה, מחלקת ביטחון והשיטור הכפרי ליוו את הצעדה לאורך כל היום.

 

כל הדברים והתמונות בסרטון

 

התכנית בחסות שווארמה סאפי ועוף סאפי הטרי, עוקף דאלית אל כרמל, הבעלים שיח' סאפי חלבי מומחה לבשר ועובד במקצוע שנים רבות ותמיד מביא ללקוחות את המבצעים המשתלמים. 048396344, 0523096982

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים