הצעירה מעוספיה שעברה התעללות מינית מדברת

עדות קשה של צעירה אימא לילדים שעזבה את הכפר ומטופלת באחד המוסדות, מספרת לפורטל הכרמל על העוול שנגרם לה בעקבות שרשרת האונס שחוותה ממשפחתה, פ':"הכאיבו לי אני רוצה שידעו".

13.02.2018 מאת: אמילי חלבי
הצעירה מעוספיה שעברה התעללות מינית מדברת

מזה תקופה שפ' מדברת עם צוות מערכת האתר ורוצה מאוד לספר לגולשים במיוחד בכפרים הדרוזים בכרמל, את הסיפור האישי שלה והכאב שגרמו לה בני משפחתה, עד כדי כך שהגיעה לאשפוז בבית חולים לחולי נפש, בשל התדרדרות מצבה הנפשי אחרי כל מה שעברה.

פ':"זה התחיל כאשר הייתי קטנה, בת משפחה מבוגרת ניצלה אותי לצרכים המיניים שלה, אחותי ראתה את הנעשה ופחדה לדבר, אני הייתי בת 8 לא הבנתי כלום, מה אני בעצם עושה, הכל נראה לי רגיל למרות הקולות המוזרים שאותה בת משפחה הייתה משמיעה".

פ':"אני באה ממשפחה הרוסה לחלוטין, הבגידות היו בכל מקום בבית שלנו, מה שכולם במשפחה ידעו זה רק מין ועוד מין, מעבר לזה לא רצו לדעת כלום".

"כאשר הייתי בת צעירה לא יכולתי להשלים את הלימודים התיכוניים שלי, כי הייתי צריכה לעבוד, בן משפחתי הקרובה בכל הזדמנות השתלט עלי ואנס אותי בצורה אכזרית, הוא דאג תמיד לבצע את זממו בצורה שלא יפגע בבתולים שלי ולמי שמבין הוא יודע עד כמה היה לי קשה ואכזרי הדבר הזה, המקרים רק נמשכו ונמשכו ושהייתי רואה אותו יושב עם אנשים ומדבר ואנשים רוחשים לו כבוד, הייתי משתגעת, הוא תמיד ידע להפחיד אותי ולסמן לי לשתוק".

"בגיל צעיר הכרתי את בעלי, היום הגרוש שלי, שבמקום לתמוך ולחזק אותי, גם הוא בגד בי עם אחרות, לי כבר לא היה רגש, אבל רציתי לבנות בית ומשפחה למרות הכל, תמכתי בו מאוד, אבל מה לעשות הדברים לא הסתדרו והתגרשנו".

"בזמן הזה שהייתי גרושה עם ילדים, אותו בן משפחה שוב חזר אלי ואנס אותי, והפעם חדר לתוכי, מה שלא עשה שהייתי קטנה, עד שיום אחד צעקתי ואיימתי עליו ואז הוא התרחק ולא התקרב אלי יותר".

"כל זה קרה בסביבה הקרובה שלי, אני זו שנאנסת פעם אחרי פעם מבלי שאף אחד יפסיק את זה, בנוסף לאלימות הקשה שחוויתי מבני משפחתי הקרובה".

פ':"מה שהכי שבר אותי ואז אבדתי את כל הכיוונים, שנכנסתי להריון מבן משפחה קרוב שלי, אז ביצעתי הפלה ואחרי זה נזקקתי לטיפולים בבתי חולים, כולל בתי חולים פסיכיאטריים, זה זמן רב שאני מטופלת, בדרך עברתי הרבה דברים וסיפורים אבל לא טעיתי, במקום שאני נמצאת היום אף אחד לא פוגע בי, כאן יש בני אדם לא חיות, כמו שהיו לי בכפר".

פ' הייתה מטופלת וכולם הכירו אותה ואת המצוקה שלה מאז שהייתה קטנה ועד לאשפוזה בבית חולים, אבל תמיד שיכנעו אותה לא להגיש תלונה מסודרת וחלקם רצו שכולם יחשבו שהיא משוגעת ולא דוברת אמת.

הבעיה של פ' שהיא התנהגה מאוד מוזר בזמנים שבהם התקף פקד אותה, פ' הסבירה שהיתה רואה צל שחור גדול מאוד שהשתלט עליה והנחה אותה להשתולל ולהפוך את המקום שהיא נמצאת בו, כשהייתה מתעוררת לא הייתה זוכרת כלום ממה שקרה.

הבעיה העיקרית שניסינו לבדוק בכל הסיפור הזה, למה מחלקת הרווחה והעובדים המקצועיים שטיפלו בתיק של פ' לא פנו למשטרת ישראל ופתחו תלונה?.

כאשר שאלנו את פ' מדוע לא הגישה תלונה?, היא הסבירה שהיו כאלה ששיכנעו אותה לא לעשות זאת, כי היא עלולה לגרום לסכסוך וריב במשפחתה, ואולי לרצח ולא צריך להגיש תלונה.

כאשר פוגשים את פ' ומדברים איתה, מגלים אדם עדין שקט נחמד וחזק, שמדבר על הדברים בצורה ברורה ומובנת, למרות כל מה שהיא עברה בגילה הצעיר.

החברה המקומית מאוד אכזרית עם הנשים ולא עם הגברים, במקרים כאלה כל האשמה נוחתת על ראשה של האישה והגבר יוצא נקי.

פ':"אני רוצה שאותם בני משפחה ידעו מה שהם עשו לי זה הכאיב מאוד, הם הרסו לי את החיים, קשה לי לסלוח להם על מה שעשו, אבל שיבינו זה הסיפור שלי והם האשמים בזה".

פ':"אני לא מבקשת מאף אחד שירחם עלי או שיתן לי דברים, אני רוצה שצעירות שעוברות דברים דומים, שמיד תדאגנה להפסיק את זה ולא לתת שזה ימשיך, אחרת הן תגענה לאותו מצב אליו הגעתי".

פ':"לי היום יש הרבה חברות באותו מצב שלי, חלקן חזקות וחלקן לא, היום אני משקמת את עצמי מהר מדי, רוצה לחבק את היקרים לי ולעזור להם להצליח, לי אין שאיפות ללכת למקמות לא טובים, אני רוצה להשלים לימודים ולהצליח להשתלב בעבודה שאני אוהבת".

פורטל הכרמל נמנע מפרסום פרטים אישיים, שיחשפו את זהות האישה ובני משפחתה הקשורים לפרשה.

תגובות

15. מג'ד לפני 11 חודשים
דליה
14. אזרח ישראלי לפני 11 חודשים
חשוב מאוד
13. בחורה דומה לפני 11 חודשים
הכאב של כולנו
12. בחורה מהכרמל לפני 11 חודשים
אתם לא מבינים כמה יש כמו פ
11. רווחה לפני 11 חודשים
למחלקת הרווחה..אין זמן למקרים כאלה ר
10. כיופי לפני 11 חודשים
מקרים רבים
9. אישה מדליה לפני 11 חודשים
חברה אכזרית
8. צעיר לפני 11 חודשים
מזעזע
7. בת לפני 11 חודשים
לבי עם פ אישה מסכנה
6. בחורה לפני 11 חודשים
שלום לך פ אני רוצה שתדעי
5. אבא לילדים לפני 11 חודשים
לסיפור הכואב הזה שלום פ
4. דליה לפני 11 חודשים
עשית את זה כל הכבוד.
3. אנשים סוטים לפני 11 חודשים
רוב המקרים האלה..מתים עם הקורבנות..
2. محلل سياسي לפני 11 חודשים
انا من عائله كبيره في دالية الكرمل
1. سميرة عزام לפני 11 חודשים
عسفيا

מומלצים