הצעיר שהתריע על המטען בבית בעוספיה

לא בכל יום מוצאים חבילה עטופה כמו מתנה עם לוח אלקטרוני צמוד ברחוב, סיפור דרמטי שהתרחש בתחילת השבוע, תושב עוספיה אסף לביתו מטען רב עוצמה דלוק להפעלה, וחשב שמדובר במכשיר להפעלת מצלמות, לפרטים

10.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון

המטען בעוספיה אוקטובר 2019

 

ביום ראשון 6-10-2019 הוזעק חבלן משטרתי לנטרל שני מטענים שנתגלו בעוספיה.

שוחחנו עם ג' קרוב משפחתו של מוצא המטען, שהבחין שאותו קרוב משפחה הפיץ שמצא מכשיר ששכל הנראה אבד למישהו, ג' מיד התקשר והתחיל לדבר איתו שזה לא נראה טוב, מוצא המטען שלח לג' סרטון בשידור חי, אז הוא הבין שאכן מדובר במטען ויש להתרחק מהר מאוד מאותו אזור.

המטען היה באותו רגע בתוך הבית דלוק להפעלה וכל דבר אלקטרוני יכול היה להפעילו, אותו אזרח שמצא את המטען, לא הבין שנסע במשך 10 דקות מאיפה שמצא את החבילה ועד הבית בעוספיה, עם מטען דלוק.

הצעיר ג' עם קבלת הסרטון, יצר קשר עם המשטרה והזעיק אותם למקום, חבלן משטרתי עבד במשך זמן רב לנטרל את המטען ולפנות אותו מהבית.

כל מי שמבין משמעות העניין, מבין שאם הצעיר הזה לא היה מתריע בפני אותו אזרח שמדובר במטען, היה קורה אסון, ומצד שני גם ילדים היו יכולים למצוא את המטען ולשחק בו.

בעל מקצוע בחבלה, לאחר שראה את הסרטון אמר לפורטל הכרמל:"זה מטען רב עוצמה שנבנה לפגוע קשה מאוד בזירה רחבה ויתכן שהמטען יועד לפגוע בשיירת רכבים, מי שהכין את המטען ידע למה הוא מייעד אותו, המטען הזה הוא כבד וטוב שזה נגמר כך".

הצעיר ג' במסר לתושבים:" אל תביאו את זה אלינו בבקשה, זה דבר מסוכן וכל אדם יכול להיפגע מדברים כאלה, זה לא משחק ילדים, זה הורג בני אדם".

בתקופה האחרונה נרשמת עליית מדרגה בשימוש בחומרי נפץ בזירה אזרחית, במיוחד בכפרים.

המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע בעוספיה.

 

תגובות

מומלצים