הרמטכ"ל אביב כוכבי ותא"ל אמל אסעד בשביל הבנים

אלפי משתתפים חיילים קצינים אזרחים נבחרי ציבור אלופים ראשי רשויות בני נוער ומשפחות שכולות, ההתרגשות הייתה רבה, הרמטכ"ל כוכבי:"אירוע יותר גדול ועדה יותר מעורבת", אמל:"אם הפוליטיקאים היו פה היו מבינים ששום חוק לא יעזור לאחדות שיש בעם"

20.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון

הרמטכ"ל אביב כוכבי ותא"ל אמל אסעד

אירוע בגודל כזה השייך לעדה הדרוזית עוד לא היה, מעל 20 אלף משתתפים מכל החברה הישראלית, מכל הגילאים והמינים.

שוחחנו עם הרמטכ"ל אביב כוכבי שלקח חלק באירוע שרואה בו משימה חשובה לחיזוק העדה הדרוזית ובעיקר מפרגן לחיילי צה"ל שלוקחים חלק מרכזי באירוע.

תא"ל במיל' אמל אסעד שמוביל מזה שבע שנים את בשביל הבנים הדרוזים:"זה אחד האירועים המרשימים במדינה, כשיש שיתוף פעולה עם אנשים שבאים מהלב, אז הכל מצליח, האירוע הזה בשביל הבנים שנפלו ובשביל הדורות הבאים".

אמל: "הייתי רוצה שכל כפר יבוא עם המועצה המקומית ועובדיה ובתי הספר לקחת חלק באירוע, זה צריך להיות האירוע הלאומי של מדינת ישראל".

 

 

אמל: "אני בעד אחדות ושוויון ומדינה מאוחדת לכל תושביה, אם הפוליטיקאים היו מגיעים לכאן, היו רואים את האחדות שיש באירוע, היו מבינים ששום חוק לא יעזור לאחדות שיש בעם הזה".

לגבי הישוב הדרוזי שיקום באזור המרוץ, אמל העדיף לדבר על ארץ ישראל לכל תושביה.

את האירוע מארחת מועצה אזורית גליל תחתון, יש לציין את עבודתם החשובה של אלפי השוטרים, המאבטחים, הסדרנים, אנשי מד"א וכיבוי אש, שבזכותם האירוע התנהל ללא תקלות מיוחדות.

המרוץ התקיים בסמוך ליער לביא, הממוקם למרגלות קרני חיטין ובאזור נביא שועייב, המקום הקדוש ביותר לדרוזים. נוסף לזאת היער הוא חלק מ"שביל הבנים הדרוזים" המוקדש לעדה הדרוזית בישראל ולנופליה במערכות ישראל. השביל עובר דרך 18 ישובים דרוזים מהכרמל, דרך הגליל ומסתיים בקבר יתרו- נביא שועייב.

בשביל הבנים הינו מפעל הנצחה לאומי פעיל לזכרם של הלוחמים בני העדה הדרוזית שנפלו בכל מערכות ישראל, אירוע שנותן הזדמנות לקהל רחב ומגוון להביע הזדהות ותמיכה בבני המשפחות השכולות ולהכיר מקרוב את בני העדה הדרוזית.

 

 

כל התמונות מהאירוע בסרטון

 

תגובות

מומלצים