התאבדות מוות גורל וגלגול נשמות

התאבדות היא תופעה כואבת מאד, קיימת בקרב בני אדם ברמות שונות, יש סימנים שנמצאת בקו עליה בחברה הדרוזית, בעיקר בקרב קבוצת אוכלוסיה של צעירים זכרים חילוניים, יש הרבה סיבות לתופעה הקשה והמדאיגה מאוד.

02.06.2018 מאת: דוקטור גבר אבורוכן
התאבדות מוות גורל וגלגול נשמות

משפחתיות ואישיות וחברתיות ונפשיות ושכליות ותורשתיות גנטיות ועוד.

השאלה המרכזית בסוגיה הזאת איך אפשר לצמצם או לנסות למנוע ההתאבדות ולהציל חיים?, מה ההתיחסות של החברה והרפואה והדת והפילוסופיה והמוסר והחינוך וגלגול הנשמות לנושא ההתאבדות, ומה דעתם של הגורמים השונים על עצם ההתאבדות ? ומי מהם מציע פתרונות אפשריים ומניעה וטיפול מונע לפני התרחשות ההתאבדות אם בכלל אפשרי הדבר?

ההתאבדות סוג של מוות, המוות הוא הצד השני של הקיום, חיים ומוות אין מנוס מהם וזה גורל וחוק אוניברסאלי טבעי, ההתאבדות זאת בחירה (גרועה) של מוות ולא גורל, כי האדם בעל ההחלטה מסיבות שלו הוא, נכון שזה קשה מאד על המשפחה המאבדת בן/ת ממנה, כי המוות קשה על האנשים החיים.

האדם המת עובר לעולם אחר ולמציאות אחרת, לפי תפיסות דתיות ופילוסופיות, ההתאבדות נחשבת כעבירה של המתאבד על חוקי הטבע, וחוקי הדת והאלוהים (כח עליון), ולפי מסורות ותפיסת עולם של גלגול הנשמות, אין זכות לאדם לשים קץ לחייו כי לא הוא ברא את עצמו, אלא הכח העליון אחראי על הבריאה, וחיים ומוות.

על כן ההתאבדות נחשבת כעבירה גדולה, והאדם המתאבד ישלם ביוקר ועונשו גדול בעולם הבא, כי בגלגול הבא יחיה בסביבה ובתנאים קשים יותר מהחיים הקודמים שלו.

פשוט ההתאבדות גורמת להדרדרות של האדם בסולם הקיום והאבולוציה, לפי זה הנשמה שלו תגיע בגלגול הבא למקומות בעלי תנאי מחייה קשים יותר מהחיים הקודמים, כלומר הבריחה של המתאבד מחייו הקודמים לא פתרון בכלל לקשיים ולמשברים שעבר ושהיו לו, והוא יסבול קשות בגלגול הבא, כדי לכפר על מעשה ההתאבדות שעשה בניסון לברוח מהחיים.

את התפיסה הזאת והשקפת העולם המוצגת כאן, אפשר להביאה ולהציגה בפני בני האדם בגיל צעיר ובמיוחד בגיל ההתבגרות הקריטי, ולחזור ולשנן אותה בפני צעירים בבית ובבית הספר ואצל יועצים ומחנכים ורופאים ופסיכולוגים ועובדים סוציאליים וכל גורם אפשרי שיש לו קשר או גישה לקבוצת הצעירים שבסכנה של אובדן או התאבדות, או הידרדרות למשברים נפשיים ושכליים שונים.

כל הגורמים המטפלים צריכים הם בעצמם להיות משוכנעים להשתמש בכל מיני שיטות וטכניקות ותפיסות עולם שיכולות למנוע, או להקטין את תופעת ההתאבדות ההולכת וגואה עם משברי הצעירים בעולם המודרני ובחברות שונות, להדליק נר יותר חשוב ומועיל מאשר לקלל את החושך, אמן. 

 

תגובות

מומלצים