התגוננות מפני הקורונה במוחרקה

בעקבות ההנחיות החדשות של משרד הבריאות, קופות החולים ומגן דוד אדום, כל מי שבא במגע עם ציבור עליו להתמגן בצורה נכונה, עובדי מנזר המוחרקה בכרמל נדרשו להתמגן, מאחר והם מקבלים את פניהם של אלפי מבקרים במנזר מכל קצוות העולם וגם ממדינות אסיה.

23.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
התגוננות מפני הקורונה במוחרקה

 

יש לציין כי נפתח המוקד המשותף של משרד הבריאות, קופות החולים ומגן דוד אדום. המוקד פועל במספר הרגיל של מד”א – 101. וכבר מאות פניות של אזרחים בנושא הקורונה התקבלו במוקד 101 של מגן דוד אדום.

בהנחיית משרד הבריאות, פתח מגן דוד אדום מוקד מיוחד, לטיפול באנשים החשודים כחולים בקורונה. מרגע פתיחת המוקד, התקבלו כבר מאות פניות של אזרחים בנושא הקורונה במוקד 101 של מגן דוד אדום.

במקרה של חשש להידבקות בקורונה

כל אדם שעל פי הנחיות משרד הבריאות נדרש להיות בבידוד ביתי, או אדם שהיה במגע עם חולה בקורונה או עם מי שקיים חשש כי הוא חולה בנגיף, וסובל מתסמינים כמו חום, שיעול, או תסמינים נשימתיים אחרים, עליו להתקשר למוקד 101 של מד”א. החובשים והפראמדיקים במוקד מצרפים לשיחה רופא\ה או אח\ות, שמחליטים בהתייעצות עם הרופא המחוזי של משרד הבריאות, כיצד להמשיך בטיפול הרפואי.

פינוי בתנאי בידוד מיוחדים

על פי התסמינים, מתקבלת החלטה האם לשלוח פראמדיק שיבצע למטופל בדיקה בביתו, מבלי לפנות אותו בשלב זה. הדגימה תועבר למעבדה במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, על מנת לשלול הימצאות של נגיף הקורונה בגופו. במידת הצורך, יוזנק אמבולנס על מנת לפנות את החולה לבית החולים בתנאי בידוד מיוחדים.

דגימות מריריות המטופל

עשרות פראמדיקים במגן דוד אדום עברו הכשרה ייעודית לביצוע לקיחת הדגימות לשלילת הימצאות נגיף הקורונה. במסגרת ההכשרה, תורגלו הפראמדיקים בנטילת דגימות מריריות המטופל, תוך שהם ממוגנים באופן מלא נגד הידבקות. במקביל, החובשים והפראמדיקים במוקד 101 של מד”א הוכשרו לתשאול ולניהול המקרים. לצורך כך, פיתח מגן דוד אדום מערכת מיוחדת, במסגרתה ניתן, בין היתר, לנהל שיחת וידאו עם המטופל.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים