זה אותו עם עם אותן מטרות

צעירים וותיקים יהודים ודרוזים ממשיכים להתחבר ולשתף פעולה במסגרת התנועה הציונית והחברה הישראלית, כדי להשריש אחווה ולעזור לכפרים ולישובים בשתי החברות במישור ההתפתחות והעיצוב של הדורות הבאים, ערב שהנחה שמס כיוף בהקמת פרלמנט של חיפה עוספיה ודליה, סרטון

29.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
זה אותו עם עם אותן מטרות

 

התנועה הדרוזית הציונית שמוביל יוסף נסראלדין שלא נח לרגע וממשיך לחבר ולהחיות את התנועה שקמה לפני 40 שנה, שלמה וול שותף פעיל במשך שנים בתנועה, רותם את אנשי הרוח, שופטים אנשי חינוך ועיתונאים לחיבור חדש, בראש פרלמנט יהודי דרוזי, בין חיפה עוספיה ודליה.

שמס כיוף פתח את דבריו, על חשיבות ההתכנסות הזו והעבודה ביחד, בין הדור הקיים לדור הותיק, כדי לקחת את פעילות הארגון למקומות עמוקים יותר בחברה היהודית והדרוזית, כשכנים ואנשים שעובדים יחד, "ע"מ שלא להתבלבל בדרך".

בין הדרוזים ששותפים לפעילות, חכ"ל אמל נסראלדין יו"ר בית יד לבנים, ואנשים נוספים בעלי תפקידים בחברה בעבר והיום, שתורמים את כל כולם להסברה, בארץ ובחו"ל, בלטו שתי הצעירות סחר וענבל כיוף.

שלמה וול דיבר על העבודה הקשה שהם עושים גם עם ותיקי חיפה וגופים אחרים, כדי להשריש את הקשר החזק הזה בין יהודים לדרוזים.

שלמה: "חשוב שנגדיר את סוג הפעילות שאנחנו רוצים להוביל בפרלמנט המשותף ולאן אנחנו רוצים לקחת אותו עם השנים, לי לא היה קל לגייס את כל המשאבים הדרוזים בנושא, אבל ביחד אנחנו נצליח לעשות דבר מתמשך, לטובת הכלל במדינת ישראל".

יוסף נסראלדין הלב של התנועה והמניע העיקרי, בדברים שאמר על היחס בין יהודים לדרוזים, על הובלה למקום טוב של הדרוזים והיהודים, מאז קום המדינה, חוק הלאום וההחלטות שנגועות באינטרסים אישיים ודבוקות בשחיתות, שיכולות לדרדר את ישראל להיסטוריה לא טובה, ועל התנהלות מדינית ביהודה ושומרון והכוונות שהממשלה מסבירה והיחס למיעוט הדרוזי שנתן את כל כולו למדינה, מלפני קום המדינה.

 

דרוזים יהודים חיפה עוספיה ודליה

תגובות

מומלצים